Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İTHALAT İHRACAT İŞLEMLERİ BAŞVURU KİTABI
İTHALAT İHRACAT İŞLEMLERİ BAŞVURU KİTABI

İTHALAT İHRACAT İŞLEMLERİ BAŞVURU KİTABI

Yayınevi : netfor
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 1230002527284 | Format : Epub

İTHALAT İHRACAT İŞLEMLERİ BAŞVURU KİTABI E-Kitap Açıklaması

İTHALAT İHRACAT İŞLEMLERİ BAŞVURU KİTABI

Önsöz

Dış ticaret yapmak isteyen kişiler için hazırladığım bu kitap çerçevesinde, kişilerin hangi temel konulara dikkat etmeleri gerektiği ana konu başlıkları altında verilmiştir. Bu kitabı yazmaktaki amacım, eğitimlerim ve danışmanlıklarım vasıtasıyla ulaştığım ancak bir takım sebeplerden ötürü ulaşamadığım diğer kişilerin dış ticaret yapmalarını sağlayabilmek adına yol gösterici, pratik bir kitap hazırlamaktır.

2000 senesinden beri, dış ticaret ve 2003 senesinden beri de kendi kurduğum firmam NETFOR vasıtasıyla ithalat, ihracat konularında danışmanlık ve eğitim vermekteyim. Bu süre zarfında gözlemlerim neticesinde, kişilerin dış ticareti bilinçsizce yaptığı ve maalesef birçok konuyu bilmediklerini bile bilmedikleri bir ortamda ticaret yaptıklarını gördüm. Bu durum maalesef Türkiye ihracatına olumsuz etki etmektedir. Geçmişte ihracatçılarımız tarafından yapılan hatalar bizim Türk firmalar olarak, Türk malının kalitesiz ve Türk firmalarının güvenilmez olduğu yönünde imaja sahip olmamıza neden olmuştur. Halen, bu imajımızı silmek için uğraşmaktayız. Bu sebepten ötürü, kısa vadeli kazanımlar için, uzun vadeli kazançları göz ardı etmememiz gerekliliğine olan inancım beni bu kitabı yazmaya itti. Eğitimlerime katılan hali hazırda ihracat/ ithalat yapan birçok firmanın yaptığı yanlışlıkların bu imajı tazelediğini üzülerek gözlemledim.

Kitapta, konu başlıklarına göre dikkat edilmesi gereken hususlar tek tek ele alınmış bulunmaktadır. Hazırlamış olduğum bu kitabın ticaret hayatınıza olumlu katkılarda bulunmasını temenni ederim.

YAZAR HAKKINDA

ELİF ÜNAL PEKÇETİN

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme bölümünden 1999 yılında mezun olan Elif Ünal PEKÇETİN Londra’da aldığı eğitimden sonra, çeşitli dış ticaret firmalarında farklı basamaklarda görev aldı. 2003 yılından bu yana, kurucusu ve yöneticisi olduğu Netfor firması üzerinden, firmalar, dernekler, ticaret odaları bünyelerinde ve Avrupa Birliği projelerinde danışmanlık ve eğitim vermektedir. Bunun yanı sıra halen yöneticisi olduğu Netfor üzerinden ekibiyle birlikte, Kobilerimizin uygulamada yaşadığı her türlü ticari sorunlara yönelik, eğitim, danışmanlık, satış, satın alma gibi anahtar hizmet sunmaktadır. Şu ana kadar, tekstil, ilaç, makine ve teçhizat, plastik ve plastik ürünleri, inşaat malzemeleri, otomotiv gibi birçok farklı sektörde faaliyet gösteren yerli ve yabancı firmanın ticari danışmanlığını üstlenmiş olup halen danışmanlık ve eğitim vermeye devam etmektedir. İhracata başlamak isteyen Kobilerin ihracata hazırlanarak, ihracat yapabilir düzeye ulaşmalarında birçok referansları bulunmaktadır. Sayısız verdiği açık eğitimlerle Türkiye genelinde 10.000’inin üzerinde kişiye ulaşmış ve bu kişilerin iş arama sürecinde, kariyerlerini farklı bir yönde değiştirmelerine ve dış ticaret yapmaya başlamalarına yardımcı olmuştur.

1999 yılından bu yana, yerli yabancı bir çok uluslararası fuara katılmış olup, Amerika, Almanya, İtalya, Belçika, İsviçre, Rusya, Ukrayna, Bulgaristan, Romanya, Dubai, Bahreyn, Irak, Suriye, İngiltere, Kıbrıs, Yunanistan, Lübnan, Kuveyt, Mısır, Libya, Çin, Singapur, Hindistan, Pakistan, Cezayir, Fas, Tunus, Ürdün, Kazakistan, Gürcistan, Türkmenistan Güney Afrika, Fransa, Hollanda, İran, Suudi Arabistan, Tanzanya, Özbekistan gibi ülkelerle iş yapmış ve 50’den fazla ülkeye defalarca seyahatlerde bulunmuştur. Bugüne kadar eğitim ve danışmanlık projelerini yürüttüğü kuruluşlar, Adana Ticaret Odası, Gebze Ticaret Odası, Ceyhan Ticaret Odası, Antalya Ticaret Odası, Gidem, Kosgeb gibi kuruluşlardır.

Halen, kurucusu olduğu ve Turkquality envanterinde olan Netfor firması üzerinden danışmanlık ve eğitim hizmetlerine devam etmektedir. Bunun yanısıra, Kobilerin ve yabancı firmaların da danışmanlığını yapmaktadır. Eşi İsmail Pekçetin ile birlikte Netfor’un Dubai Birleşik Arap Emirlikleri’nde Şubesi Dives Consulting ve genel ticaret faaliyetlerinde bulunan Felix International DWC LLC firmalarını kurmuştur. Yine aynı şekilde 2017 yılında da Felix International B.V. Amsterdam’da kurmuştur.

Evli ve 1 kız çocuğu bulunmaktadır.


x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.