Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Türlerin Kökeni
Türlerin Kökeni

Türlerin Kökeni

9/10 - 14 Kişi FAVORİLERİME EKLE
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 2789785888307 | Format : Epub

Türlerin Kökeni E-Kitap Açıklaması

Türlerin Kökeni'nin yayınevimizden çıkan ilk basımı (2009), aynı zamanda dinselliği siyasetin aracı kılmış bir hükümet zamanında gerçekleşti. Darwin'in doğumunun 200'üncü, Türlerin Kökeni'nin yayınlanmasının da 150'nci yılında Türkiye, insan olmanın vazgeçilemez koşulu olan özgürlükleri, demokratik yaşamı, insan haklarını, yoksulluğu ve cehaleti tartışıyor. Türlerin Kökeni ve Darwin'le ilgili yıldönümleri olmasaydı bile, bugün Türkiye'de bu kitabın yayınlanmasını gerektiren koşullar vardır. Kısa tarihçesinde görüldüğü gibi, onun yeni basımları, bir işaret fişeği gibi anlamlıdır. Ya Türlerin Kökeni yaşananlar dolayısıyla gündemdedir, ya da onun ortaya çıkışı, koşulların değişmekte olduğunun işaretidir.
(Tanıtım Bülteninden)

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 520

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 391

Baskı Yılı: 2009

Dili: Türkçe
Yayınevi: Evrensel Basım Yayın


Yorumlar 2
Türlerin Kökeni'nin piyasadaki en iyi çevirisi

Evrensel'in Türlerin Kökeni çevirisi piyasadaki aslına en sadık ve iyi çeviri. Birincisi, kitap İngilizce orjinalinden çevrilmiş ve çeviri gene çevirmen tarafından Almancasıyla da kontrol edilmiş. İkincisi, çeviri Türkçeye emek vermiş, dilimizin gelişmesi yolunda dil çalışmaları yapmış, yazı ve kitaplar yayınlamış bir şahsa ait. Üçüncüsü, çeviri daha önce Onur Yayınları tarafından 5 kez basılmış ve şimdi Evrensel'den her sene yeni bir baskısı çıkıyor. Fiyatı da çok uygun. Ben çeviriye yönelik eleştirileri Türlerin Kökeni'ni basan yayınevleri arasındaki rekabette bağlıyorum. Okuyun, derim; keyif alacaksınız.

28.12.2013

Türlerin Kökeni´nin piyasadaki en iyi çevirisi

Evrensel'in Türlerin Kökeni çevirisi piyasadaki en aslına sadık ve iyi çeviri. Birincisi, kitap İngilizce orjinalinden çevrilmiş ve çeviri gene çevirmen tarafından Almancasıyla da kontrol edilmiş. İkincisi, çeviri Türkçeye emek vermiş, dilimizin gelişmesi yolunda dil çalışmaları yapmış, yazı ve kitaplar yayınlamış bir şahsa ait. Üçüncüsü, çeviri daha önce Onur Yayınları tarafından 5 kez basılmış ve şimdi Evrensel'den her sene yeni bir baskısı çıkıyor. Fiyatı da çok uygun. Ben çeviriye yönelik eleştirileri Türlerin Kökeni'ni basan yayınevleri arasındaki rekabette bağlıyorum. Okuyun, derim; keyif alacaksınız.

28.12.2013

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.