Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Y Kuşağı’ndan Öyküler

Y Kuşağı’ndan Öyküler

Y Kuşağı’ndan Öyküler

Yazar: Derya Duman
Yayınevi : Kafekültür
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 1230004153009 | Format : Epub

Y Kuşağı son derece yaratıcı bir kuşak ve bu yaratıcılığı hayatın tam ortasında yaşaması ve yaşatmasıyla da farklılık ve farkındalıklara günlük olarak sahip olabiliyor, takip de ediyor. İşte bu rengârenk kuşağın fertlerinin içinden gelen yazarlık patlamasının Türkiye’deki ilk kolektif ürünü, akademisyen ve kedisever Derya Duman’ın hocalığı ve editörlüğünden ortaya çıkan elinizdeki kitap:

Y KUŞAĞI’NDAN ÖYKÜLER.

Editörümüz Derya Duman ile Kafekültür’ün bir araya gelmesi de tesadüf değil. Kurulduğu ilk anlardan beri yeni yazarlara, Kadın Öyküleri’ne, edebiyatın halen önemli ve geleceğin iyi isimlerine olduğu kadar dünya edebiyatı ve kültürüne de sorgulamacı bir yayın felsefesiyle yer veren Kafekültür,

Y KUŞAĞI’NDAN ÖYKÜLER’i bu güzel buluşmanın verdiği kıvanç ve sevinç içinde gururla okurlarına sunuyor.

Bu kitap, İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü öğrencileri için açtığımız Yaratıcı Yazma dersinde değerli öğrencilerimizin çalışmalarından derlenen öykülerden ortaya çıktı. “Y kuşağı” ifadesi öğrencilerimin öykülerini okuyana kadar benim için son zamanlarda ortaya çıkmış moda bir terimdi. Meslek hayatımın başından beri birlikte olduğum bu kuşağın X kuşağı olarak adlandırılan bizlerden bir hayli farklı duyarlılığını gözlemleme olanağını bu ders sayesinde ilk kez elde etmem benim için geç de olsa gelen büyük bir şans oldu. Derlemede okuyacağınız öyküleri bu genç yazarların zamanı, mekânı, sosyal katmanları, zihniyetleri aşmayı başaran özel duyarlılıklarının ışığında okuyacağınızı umuyorum.

DERYA DUMAN

Y Kuşağı Yazarları

AYŞEGÜL ÖDEN - BARIŞ SADIÇ - BİLGE AYDİLEK - BURAK SEZEN - CEREN UĞUR - ELİF GÜMÜŞKESEN - ELİFCAN ŞANLI - EZGİ NUR KAPLAN - EZGİ YAĞMUR KIRLANGIÇ - FERYAL POLAT - İLKE HAZER - KUZEY TÜRKEL - ÖZGÜN KÜRÜM - ÖZLEN DURMAZER - SELİN MERVE KIRŞAN - SERRA SOKOL


x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.