Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Devrimden Canli Yayin

Devrimden Canli Yayin

Devrimden Canli Yayin

Oyuncu: Various
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 2789009879449


ABD, Ortadoğu'yla "ilgilenirken", "arka bahçem" olarak nitelediği Latin Amerika'da, Venezüella'dan Bolivarcı devrimin tetiklediği bir dizi iktidar değişikliği meydana geldi. ABD'nin programladığı tarihsel kaosa, umulmadık bir devrimle çomak sokan Hugo CHAVEZ'e ve Venezüella'daki devrime tanıklık eden iki belgesel film sunuyoruz.
Devrimden Canlı Yayın (1. Film)
Venezüella'da gelişen devrim sürecini ve Latin Amerika'nın yeni liderini CHAVEZ'i yakından tanımak için, başkente gelen bir film ekibi, CIA Başkanı Tenet ile Venezüella medyasının, Chavez'e karşı düzenlediği darbenin tam ortasına düşer.
11 Nisan 2002 perşembe saat 12.00:
Medyanın yönlendirdiği muhalif gösteri, Chavez'in bulunduğu başkanlık sarayına doğru yönlendirilir. Muhalif gruba çatılar üzerinden keskin nişancılar ateş eder. Bu sırada gazeteci Otto Neustald, darbeci generalin katliamla ilgili konuşmasını, katliamdan tam iki saat önce kayıt provası esnasında kaydetmişti.
11 Nisan 2002 perşembe saat 17.00:
Yasal devlet başkanı Hugo Chavez tutuklanıp, bilinmeyen bir yere götürüldü. Darbecilerin, Başkanlık Yemin Töreni.
13 Nisan cumartesi saat 10.00:
Halk sokaklarda... Darbecileri protesto için başkanlık sarayına yürüyüş başladı.
13 Nisan cumartesi saat 13.00:
Başkanlık sarayı halk tarafından kuşatıldı, ABD işbirlikçisi darbeciler panikte, Chavez'e bağlı saray muhafızları, önce koruma bahanesiyle sarayı kuşattı, daha sonra darbecileri tutukladı.
14 Nisan pazar saat 02.50:
Chavez tutuklandığı yerden, başkente geri dönüyor. Halk kutlama yapıyor.
bolivarcı Devrim (2.Film)
İspanyol fetihçilerden, Chavez önderliğindeki Bolivarcı devrime kadar uzanan zaman diliminde, Venezüella'nın politik ve sosyal tarihine yolculuk.Disk Sayısı: 1


Süresi (dk): 141
Çekim Yılı: 2007

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.