Hediyelik Kalem Önerileri | D&R

HEDİYELİK KALEM ÖNERİLERİ

Her insanın belli karakteristik özellikleri vardır. Şahsına münhasır bu özelliklerden biri de el yazısıdır. El yazısı kişinin hareketleri sonucunda şekillenirken; imza ise kişiliğin önemli bir yansıması olarak kabul edilir. Söz konusu dikkat çeken bir el yazısı ya da itibar sahibi bir imza olduğunda, ihtiyacınız olan en önemli şeyse kaliteli kalemlerdir. Her zaman yanınızda taşıyabildiğiniz, stilinizi yansıtabildiğiniz ve yazılarınıza şekil veren kalemler, özel günlerde sevdiklerinize hediye etmek için de hoş bir alternatif oluşturur. Roller, dolma, tükenmez ya da kurşun; kullanım yerleri ve alanlarına göre pek çok farklı seçeneği bulunan kalemlerin onlarca modeline dr.com.tr avantajlarıyla sahip olabilirsiniz.

Hediyelik Kalem Önerileri | D&R

Öğrenciler için vazgeçilmez modeller

Kişiye, kullanım amacı ve yerine göre kalem seçimi yapmak mümkündür. Örneğin öğrenciler için kurşun kalemler, olmazsa olmaz kalem modelleri arasında başı çeker. Silme kolaylığı ve hafifliğiyle tercih edilirler ve bir şeyler karalamak ve çabucak not almak için oldukça idealdirler. Bu noktada akla gelen ilk marka Faber-Castell olur. Bambaşka ve rengarenk tasarımlarıyla Faber-Castell kalemler, 18. yüzyıldan bu yana yazılara ve çizimlere yön verir. Rotring kalemlerse uçlu kurşun kalem kulvarında en sık tercih edilen modellerdir. Hafifliği, farklı renk seçenekleri ve tasarımlarıyla dikkat çeken bu kalemler, geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir.

Hediyelik Kalem Önerileri | D&R

Yazılara renk katın!

Daha önemli notları tutmak içinse kurşun kalemlerden ziyade tükenmez kalemleri yönelebilirsiniz. Hem silinmemesi hem de dağılmaması sebebiyle çokça tercih edilen bu kalemlerde Bic ve Edding markaları öne çıkar. Renkli tükenmez kalemleri notlarınızı daha eğlenceli bir hale getirmek için; siyah ve lacivert seçenekleri ise biraz daha ciddi yazışmalar ve evraklar için kullanabilirsiniz. Ders çalışmaktan ya da sayfalarca iş notu tutmaktan sıkılıyorsanız, bu işi daha keyifli hale getirmek de mümkün. Stabilo kalemler farklı kalınlıklarda uçları, sayısız renk seçeneği ve uzun ömürlü olmalarıyla en çok kullanılan kalemler arasındadır. Öte yandan hediye kalem seti almak isteyenler için de Stabilo çeşitli büyüklüklerde alternatifler sunar. Bunlardan birini tercih ederek sevdiklerinizin özel gününe renk katabilirsiniz.

Hediyelik Kalem Önerileri | D&R

Profesyonel hayat için şık tasarımlar

Kalem özellikle iş dünyasında bir itibar simgesidir. Tam da bu sebeple, 1884 senesinde Lewis Edson Waterman tarafından icat edildiğinden bu yana dolma kalemler, profesyonel hayatın en iddialı aksesuarları arasında yer alır. Sevdiklerinize kaplaması ve mürekkebi kaliteli, tasarımı dikkat çekici olan bir dolma kalem hediye ederek onların iş hayatındaki duruşuna katkı sağlayabilirsiniz. Bu noktada uçları paslanmaz çelik ya da altın kaplama olan Cross dolma kalemler ömür boyu garanti kapsamında olmaları sebebiyle en çok tercih edilen seçenekler arasındadır. Bir Alman markası olan Lamy de kalem hediye etmek isteyenlerin sıklıkla başvurduğu markalardan biri olarak dikkat çeker. Her bütçeye hitap eden ve pek çok farklı alternatif bulabileceğiniz Lamy kalemlerin “Safari” modeli en popüleridir. Ergonomik tasarımı, şık görüntüsü ve farklı renk seçenekleriyle bu model, en güzel hediye alternatiflerinden biri olacaktır.

Hediyelik Kalem Önerileri | D&R

Tekrar tekrar kullanılsın

Tükenmez ve dolma kalemin arasında ve kullanımı oldukça rahat olan roller kalemler ise bir diğer seçenek olarak karşınıza çıkar. İçerisindeki kartuş ve uç kısmı değişebilen bu kalemler iş dünyasında da sıklıkla kullanılır. Scrikss kalemler bu kulvardaki en iyi seçeneklerden biri olarak bilinir. Sizin için özel olan birine hediye kalem almak istiyorsanız, küçük bir jest yapıp Scrikss kalemlerin üzerine ismini yazdırabilirsiniz. Bu hediye karşınızdaki kişinin hem işine yarayacak hem de kendini özel hissetmesini sağlayacaktır.

Hediyelik Kalem Önerileri | D&R
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.