Bir kitabı satın alırken yazarı, yayınevi, çevirmeni, editörü, fiyatı... kadar kitapla ilk karşılaşmanızda sizi harekete geçiren kitapların kapak tasarımları da artık çok belirleyici...

Eskiden kapak tasarımına yayın ve okurlar nezdinde özellikle önem verilmez, önemli olanın içerik olduğu, "süslü, püslü" tasarımların kitabın değerini düşürdüğü kabul edilirdi pek çok kişi tarafından... Buna rağmen özellikle 60'lı yıllardan itibaren Sait Maden, Mengü Ertel, Yurdaer Altıntaş, Fahri Karagözoğlu, Orhan Peker, Bülent Erkmen, Mehmet Ulusel.. gibi pek çok usta da hazırladıkları kitap kapaklarıyla yıllarca okurları mest etti. 

Günümüzde hem içinde olduğumuz başat görsellik, hem de basım imkânlarının kolaylaşması ile her gün çıkan onlarca kitap içinden sıyrılma kaygısı, butik yayınevlerinin estetik hassasiyetlerle çıtayı yükseltmesi... kitapların kapak tasarımlarını da kitapla ilk temasta önemli bir unsur haline getirdi. 

Yıllarca zihnimize beyaz kapaklarıyla kazınan Can Yayınları hayata geçirdiği dönemde kemik okuyucularının sert muhalefetiyle de karşılaşarak, radikal bir kararla, o kapaklardan renkli, cıvıl cıvıl kapaklara geçti. Bu dönüşümün karar merciindeki mimarı, bayrağı merhum Erdal Öz'den devralan Can Öz olduğu kadar kapaklara getirdiği tasarımsal yorumla yeniden hayat veren Utku Lomlu adlı genç bir tasarımcı oldu.

D&R olarak sizlere indirimli kitaplar, belirli yazarın kitapları, önemli yayınevlerinin eserleri.. gibi kampanyalarla seslendiğimiz gibi zaman zaman özel kataloglarda çevirmenlerin önemini vurgulayan iletişimlerde de bulunduk. Bugün ise hem kitap kapaklarıyla okurların ilgisini kazanan hem de bu kapaklarla ulusal ve uluslararası muteber pek çok ödülü kazanan tasarımcı UTKU LOMLU'nun birbirinden güzel kapaklarını size sunmak istedik.

Aşağıdaki kitaplar hem bakılık, hem satılıktır:)

İyi seyirler! İyi okumalar!

Utku Lomlu Kitapları: Sanatçının tasarladığı kitap kapaklarından bir seçki...

152 ürün listelenmektedir.

Filtreler
Veba
45,00 TL
İnce Kapak
Can Yayınları
Yaz
16,80 TL
İnce Kapak
Can Yayınları
Dava
16,20 TL
İnce Kapak
Can Yayınları
1984
21,00 TL
İnce Kapak
Can Yayınları
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.