Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


2012 Öykü Yıllığı

2012 Öykü Yıllığı

2012 Öykü Yıllığı

Öykü Yağmuru

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • ISBN: 9786055419813


Canlı öykü edebiyatı ortamında iz bırakan çalışmalardan oluşan bir ilk:

Dünyanın Öyküsü 2012 Öykü Yıllığı: "Öykü Yağmuru"

2012 Öykü Yıllığı, öykülerle, öykü kitaplarıyla, öykücülüğümüzle ilgili kapsamlı bir okuma çalışması niteliğinde. 2012'de yayımlanan öykü kitapları, öykü soruşturmaları, yılın en çok beğenilen öyküleri, öykücülüğümüzde yeni eğilimler, öyküyle ilgili söyleşilerden bölümler, seçilmiş öyküler, öyküye ilişkin yazılardan seçmeler, yitirilen yazarlardan öyküler, çeviri öyküler, kısa, fantastik öykülerle giderek zenginleşen dinamik öykü ortamına dair her şey öyküseverlerle bu yıllıkta buluşuyor.

Kemal Gündüzalp'in titiz çalışmasıyla hayat bulan 2012 Öykü Yıllığı; aralarında Doğan Hızlan, Adnan Binyazar, Semih Gümüş, Ahmet Telli, Ayşegül Tözeren, Özcan Karabulut, Gonca Özmen, Hüseyin Su, İnci Aral, M. Sadık Aslankara, Kadir Yüksel, Yaqop Tilermenî, Ahmet Büke gibi çevirmen, editör, eleştirmen, şair, öykü yazarı ve yayın yönetmenlerinin de olduğu, öyküye emek veren isimlerin katkılarıyla gerçekleştirilen ortak bir çabanın ürünüdür. 2012 Öykü Yıllığı; yıl içinde öykü kitapları ve dergilerde yayımlanan Kürtçe öykülere yer vermesiyle de bir "ilk"i gerçekleştiriyor.

2012 Öykü Yıllığı, elinizden bırakamayacağınız bir başucu ve kaynak kitap olarak önemini uzun süre koruyacaktır.Sayfa Sayısı: 436

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Heyamola Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2013

Sayfa Sayısı : 436

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!