Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Abum Rabum

Abum Rabum

Abum Rabum

7/10 - 65 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Kapı Yayınları

Hızlı Teslimat
13 Temmuz
Standart Teslimat
14 - 18 Temmuz
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789752448308

Karısı Saray, Avram’a çocuk verememişti. Saray’ın Hacer adında Mısırlı bir cariyesi vardı. Saray Avram’a, (…) “Lütfen cariyemle yat, belki bu yolla bir çocuk sahibi olabilirim” dedi. Avram Saray’ın sözünü dinledi. (…) Rabb’ın meleği (hamile kalan Hacer’e) (…) “Bir oğlun olacak,


adını İsmail koyacaksın. (…) Herkes ona karşı çıkacak, kardeşleri onunla hep çekişme içinde yaşayacak” dedi (Tevrat, Tekvin, Bâb 16).


İbrahim’in biri köle, biri de özgür kadından iki oğlu vardır. (…)


Bu kadınlar iki antlaşmayı simgelemektedir. Biri Sina Dağı’ndandır, köle olacak çocuklar doğurur; bu Hacer’dir. Oysa göksel Yeruşelim özgürdür, annemiz odur.(…) İşte böyle kardeşler, bizler cariyenin değil, özgür kadının (Sara’nın) çocuklarıyız (İncil, Galatyalılar 4/21-31).


 


Dünyanın en eski medeniyetlerine ev sahipliği yapan Ortadoğu… İnsanlığın beşiği ve Hz. İbrahim’in ayak izlerini taşıyan yurtlar… Ve Müslümanlar üzerinden süregiden savaşlar… Bir bakıma


Hz. İbrahim’in mirası peşindeki evlatlarının amansız mücadelesi…


Ortadoğu’da yalnızca fikirler, inanışlar, canlar değil, tarih de bir katliamın pençesinde. Artık hakikati görenler, Irak ve Suriye’de birinin kanı toprağa akarken uzaklarda kanı bitlenen birilerini, burada bir kurşun namludan fırladığında meçhul ülkelerde kabaran cüzdanları, burada annelerin ağıtları gözyaşlarına karışırken bir yerlere gizlice kaçırılan tarihi mirası fark edebiliyorlar. Oynanan oyuna insanlığın geçmişiyle hesaplaşması deniyor ama hakikatte geleceğini belirleme potansiyeline sahip.


Elinizdeki kitabı yalnızca Roma, Kudüs ve İstanbul ekseninde


bir casusluk romanı olarak değil, aynı zamanda


Mezopotamya’nın sosyal, siyasi ve sanatsal tarihi gibi de okuyacaksınız. İskender Pala’nın her zamanki yetkin


kaleminden nefes nefese bir polisiye...


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


Kapak: Utku Lomluİllüstrasyonlar: Cihangir Erönü


 


 


 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 13,5 x 19,5

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Yorumlar 6

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Farklı bir alem

İskender pala, sürükleyici tarihi romanı katre’i matem ile tanıdığım yazar; Okumak için sabırsızlandığım Abum-rabum ile dinler tarihini de çok gizemli ve usta bir kurmacayla kaleme almış. Kitabı okurken bir solukta bitirme isteği , heyecan uyandıran bir film izliyormuş hissi uyandırması kurgusunun ne denli ustalıkla olduğunun kanıtı. Şiddetle okunmasını tavsiye ederim,

28.06.2020

İlk

İskender palanın okuduğum ilk kitabı olmuştur benimde objektif yaklaşırsam giriş ve sonuç kısmı gayet güzel ve sürekleyici olmuş fakat gelişme kısmında aksaklıklar var genel olarak 7/10 bir kitap polisiye sevenler için tavsiye ederim.

12.02.2020

Fatih

Yazarın okuduğum ilk kitabıdır kendileri ve diğer kitapları ile tanışmama vesile oldu.Dil,uslup harika uzun zamandır neden okumamışım dediğim yazardır kendileri.Bülbülün kırk şarkısı,Mihmandar, itiraf kitaplarını da tavsiye ederim..

07.01.2020

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.