Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bam Teli

Bam Teli

Bam Teli

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Aydil Erol
Standart Teslimat
01 - 07 Aralık
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786052068540

Türk fikir, bilim ve sanat hayatının önde gelen kişilerinden bazılarıyla yapıp yayınlamak imkânı bulduğumuz mülâkatlar umduğumuzdan da büyük ilgiyle karşılandı. Eksik olmasınlar, sevgili okurlarımızın ve dostlarımızın gösterdikleri ilgi kimi zaman göz yaşartıcı dereceye vardı.

Bazı yazılarımız kimi öğretim üyelerince “Edebiyat kitaplarına röportaj örneği olarak girecek derecede başarılı ve güzel” olarak nitelendirildi. Kimisi de: “İlk defa yanlışsız bir röportajımın çıktığını görüyorum”, bazısı da “Bizim hocayı ne güzel anlamış ve ne güzel de anlatmışsın” dedi. Hamdi Mert hoca “sayın Aydil Erol nefis bir buluşla ve hayal-kurgu tarzında Mehmet Akif’le mülâkat yapmış. Bu mülâkat okunmalı... Akif’in bu millete aşk derecesindeki bağlılığı; Kuran’ı yorumu; İslâm anlayışı; “Batı”ya bakışı ve inkisarları, hayal kırıklıkları yeniden hatırlanmalı diye düşünüyorum.” Aynı röportajda geçen, Âkif’in “Türklüğe hiç kimsenin horozlanmasına tahammül edemem” sözleri büyük bir yankı buldu: Kimi yazarlar yazılarında, kimi hatipler konuşmalarında kullandılar. Sık sık, “Falancıyla niye görüşmedin?..”, “Filâncıyla da konuşsan nasıl olur?” gibi sorularla da karşılaştık. Bu soruların hepsi de yerinde, hepsi de haklıydı.

İlgili kişilerin tatlı bir hülya gibi, renkli bir rüya gibi emsalsiz şahsiyetlerinden ötürü, birkaç yazımıza da röportaj özelliği taşımamasına rağmen zevkle yer verdiğimizi söylemezsek kendimizi eksik konuşmuş sayacağız.

“Az söyle, öz söyle; bir hoşça söz söyle” öğüdünü dinleyip yazımızı noktalarken, ilgi gösterenlere gönüller dolusu teşekkürlerimizi sunuyor, hepsini saygılarla selâmlıyor, okuyucuyu da yazılarla baş başa bırakıyoruz.

-Aydil Erol-

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 13,5 x 21

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.