Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bedenim Bana Ait

Bedenim Bana Ait

Bedenim Bana Ait

9/10 - 9 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Pro Familia
Çevirmen: Kazım Özdoğan
Yayınevi :

Gergedan

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786056397264

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

Cinsellikle ilgili sınır ihlalleri konusunda tavır belirlemek hiç de kolay değildir. Bu kitap, diyalog ve konu üzerine düşünme önerlerinde bulunup sorun hakkında düşünmeye teşvik etmeyi amaçlıyor.

Bu kitapta cinsel istismara ilişkin doğrudan anlatımlar bulamayacaksınız. Daha ziyade, çocukların kendi kendilerinin nasıl tavır alacaklarını ve başkalarına karşı nasıl davranacaklarını öğrenebilecekleri gündelik hayattan durumlar tanımlanmaktadır. Çocukların ihtiyaç duyduğu şey, hoşlarına gitmeyen dokunma ve yakınlaşmaların farkına varıp bunları engellemeleri ve bu türden davranışlara karşı kendilerini savunmalarını olanaklı kılan özgüvendir. Önemli olan, duygu ve bedenlerinin farkına varmalarının yanı sıra hoşlarına giden ve gitmeyen durumları ayırt etmeleridir. Duygularını ve isteklerini net bir şekilde ifade etmeleri için çocukları cesaretlendirmeliyiz. Nahoş ve istenmeyen bir durumla karşılaştıklarında belli bir sınır koymayı ve "Hayır" demeyi öğrenmeleri gerekiyor. (5+)

 

 

 Editör : Hayati Sönmez

Hamur Tipi : Kuşe

İlk Baskı Yılı : 2014

Baskı Sayısı : 1. Basım

Sayfa Sayısı : 25

Ebat : 20 x 25

Orijinal Adı : Woin mit meiner Wut?

Yorumlar 1

Müthiş!

Okul öncesi öğretmeniyim. Öğrencilerimde cinsel istismar konusunda farkındalık yaratmak için yollar arıyordum. Bu kitap kesinlikle çocuğu rahatsız etmeyecek bir dil kullanarak gerekli farkındalığı oluşturuyor. Her anne-babanın ve öğretmenin kitaplığında olmalı.

11.11.2016