Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bela Tarr, Ertesi Zaman

Bela Tarr, Ertesi Zaman

Bela Tarr, Ertesi Zaman

10/10 - 1 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Elif Karakaya
Yayınevi :

Lemis Yayınları

  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786058672963


Béla Tarr'ın 2011 yılında Torino Atı ile yönetmenlik kariyerine nokta koymasından kısa bir süre sonra bu metni kaleme alan Rancière, yönetmenin filmlerine ve sinema anlayışına derinlikli bir yorum getiriyor. Rancière'in müstesna gözlem ve yorumlama gücünün edebî bir anlatımla buluştuğu bu metin, okuru hem Béla Tarr filmlerindeki pek çok ayrıntıya hem de yönetmenin filmografisine yeni bir gözle bakmaya davet ediyor.

"Ertesi zaman, artık hiçbir şeye inanmayanların tekdüze ve hırçın zamanı değildir. Bu, inancın ?hayat onu diri tuttuğu sürece? boy ölçüştüğü saf, maddi olayların zamanıdır."

"Ertesi zaman, ne geri kazanılmış aklın ne de beklenen felaketin zamanıdır. Bu, tüm hikâyelerin ertesi zamanıdır, hikâyelerin öngörülen bir son ve gerçekleşen bir son arasında kestirmeler açtığı duyusal yüzeyle doğrudan ilgilenilen bir zaman. Tüm beklentilerin boşluğunu telafi etmek için güzel cümleler kurulan veya güzel planlar çekilen bir zaman değildir. Bu, bekleyişin kendisiyle ilgilenilen bir zamandır."
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 78

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Lemis Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2016

Sayfa Sayısı : 78

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!