Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Beynimdeki Yangın

Beynimdeki Yangın

Beynimdeki Yangın

8/10 - 4 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Yabancı

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786056370892


Dünyada nadir görülen ve tanı koymanın çok zor olduğu bir hastalıkla savaşan gazeteci Susannah Cahalan, Beynimdeki Yangın'da kendi öyküsünü kaleme alıyor. Delirmenin ve unutmanın yaşamında boşluklar oluşturduğu Cahalan, bu boşluğu doldurmak için okurlarla birlikte geçmişinin peşine düşüyor.

"Başlangıçta yalnızca karanlık ve sessizlik vardı.'Gözlerim açık mı? Merhaba?' Ağzımı mı oynatıyorum ya da bu soruyu yöneltecek biri mi var, emin olamıyorum. Hiçbir şey göremeyeceğim kadar karanlık. Gözlerimi kırpıyorum, bir kez daha kırpıyorum ve bir kez daha. Karın boşluğumda kötü bir şey olacağına dair bir his var. Biliyorum."
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 376

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: YabancıYayına Hazırlayan : Arzu Sarı
Kapak Tasarımı : Şükrü Karakoç

İlk Baskı Yılı : 2014

Sayfa Sayısı : 376

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

Film değil gerçek

Yangın Susannah Cahalan'ın beyninde miydi? 370 sayfalık kitabı okurken benim beynimde miydi bilemedim. Sanrı ve hezeyanları onunla birlikte yaşarken yoruldum. İnanılmaz görünen olayların gerçekten yaşanmış olduğuna tanıklık etmek dehşet verici geldi bana. Susannah nasıl dayanmış, annesi, babası sevgilisi neler hissetmişler? İş arkadaşları çevresinin bakış açısı, teşhis edilmeden geçen bir ay, teşhis sonrası yaşadıkları okumadım, film gibi yaşadım bire bir.

03.05.2014