Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Demir Taht

Demir Taht

Demir Taht

8/10 - 6 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Bilgi Yayınevi - Roman Dizisi

  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9789752205062


Antik çağın Anadolusu'nda yüzlerce yıl imparatorluk olarak hüküm sürdü Hititler. Bugünkü Suriye, Lübnan bölgesi, Mısırlılarla Hititlerin savaş alanlarıydı. Zengin Asurlu tüccarlar, Hattili veya Hurrili bir kızla evlenerek yuva kuruyor, hem Irak'ta hem Kayseri'de iki eşi, iki ailesi ile ticaretini sürdürüyordu. Altın, gümüşten sekiz kat değerliydi ama asıl şaşırtıcı olanı demirin değeriydi; kırk kat daha değerliydi altından. Bakır ve gümüş eşit değerdeydi.

Vatarmi hamlesine başlarken Azzari gözlerini dikmiş, onu izliyordu. Elindeki hançeri görünce içgüdüyle kendini Kral'ın önüne attı. Hançer Azzari'nin karnına saplandı. Salon buz kesmişti. Herkes olan biteni kavramaya çalışıyordu. Yerde yatan Azzari kadının kanı giysisinden sızmaya başlamış, ince bir çizgi halinde taş zeminde akıyordu. Her şey o kadar kısa sürede olup bitmişti ki, odadakiler, Majeste'nin kılıcından damlayan kanı görünce ne olduğunu kavradı. Hattuşili savunma güdüsüyle kılıcını çekmiş, Vatarmi'nin boynunu vurmuştu. Savaş Hakpiş kalesinin kalbinde, Kral'ın odasında başlamıştı.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 360

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Bilgi Yayınevi

İlk Baskı Yılı : 2014

Sayfa Sayısı : 360

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

Anadolu tarihine güzel bir bakış

Hitit tarihine ışık tutan eserde akıcı ve sade bir dil kullanılmış. Okurken Hitit dönemine bir yolculuk yapıyor, üzerinde yaşadığımız coğrafyanın tarihine güzel bir bakış atıyorsunuz. Bir solukta, bir günde okuyup bitirdim, tarihi romanları sevenlere ve Anadolu'da yaşayan Hitit'leri merak edenlere tavsiye ederim.

29.04.2014