Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Engellilerde Cinsel Gelişim ve Cinsel Eğitim Programları

Engellilerde Cinsel Gelişim ve Cinsel Eğitim Programları

Engellilerde Cinsel Gelişim ve Cinsel Eğitim Programları

Ailelere ve Öğretmenlere Yönelik

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Kolektif
Standart Teslimat
07 - 11 Temmuz
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786059942539


Engelli bireyler doğumdan itibaren ya da engelli kaldıkları andan itibaren birçok sorunla karşılaşmaktadır. Bu sorunlar tüm gelişim alanlarında olduğu gibi cinsel gelişim alanında da yaşanmaktadır. Oysaki tüm insanların engelli olsun ya da olmasın cinsellikleriyle ilgili olumlu davranış geliştirmek için sürekli cinsel eğitime ihtiyaçları vardır. Ancak engellilerle çalışan eğitimcilerin ve engelli çocuğa sahip ailelerin çocuklarına cinsel gelişim ile ilgili nasıl bir eğitim vermeleri gerektiğini bilmemeleri, çocuğa değil de onun engeline odaklanmaları, engellilerin cinsel dürtüleri olmadığını ve hep çocuk kalacağını düşünmeleri ve onların cinsellik kavramını anlamayacaklarını düşünmeleri bu çocuklarının cinsel eğitim almalarını zorlaştırmaktadır.

Özel eğitim alanında engellilerin gelişim alanları ve bunlarla ilgili eğitim içeriklerinin bulunduğu pek çok kitap olmasına karşın, cinsel gelişim alanıyla ilgili çok az sayıda kaynak bulunmaktadır. Bu kitapta engelli bireylere yönelik olarak hazırlanan bir cinsel eğitim programı ve uygulaması ayrıntılı olarak anlatılmaktadır. Bu kitabın özel eğitim alanında çalışan eğitimcilere ve ailelere, engellilere yönelik cinsel eğitimi nasıl vermeleri gerektiği konusunda yol gösterici nitelikte olacağı düşünülmektedir. Böylece alandaki bu açığı kapatması ve engelli bireylerin sağlıklı bir cinsel eğitim almalarına katkı sağlaması da beklenmektedir.

Unutmayın; "Engelli olsun normal olsun her birey cinsiyeti ile doğar."
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 139

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Akademisyen Kitabevi

İlk Baskı Yılı : 2015

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.