Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Enginar Mevsimi

Enginar Mevsimi

Enginar Mevsimi

9/10 - 4 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Gate Yayınları

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786058572010


Büyük konuşmayanların, aşkı tutkuyla karıştıranların, ne oldum değil de ne olacağım diyenlerin, hayatı ciddiye alanların, gerekirse de hayatla ve kendiyle dalga geçebilenlerin hikâyesi...

Enginar Mevsimi her ne kadar ilkbaharı çağrıştırsa da içinde bambaşka anlamlar taşır. Kimine yüzeysel bir mutluluk, kimine de iz bırakan tecrübeler hediye eder. Çoğu zaman sersemletir ama asla seçeneksiz bırakmaz. Bu dönem aynı zamanda savrukluğun ve muğlak aşkların özgeçmişidir.

"Bazen yaşamın bahşettiği sonsuz olasılıkların içinde kaybolmayı seçerim. Bazen de hayatın anlamını geçen zamana yükler, zaman geçtikçe hayatı anlamsız bulurum. Aklıma gelen şey başıma geldiğinde de şaşırırım. Gerçi yaşamayı bir seçenek olarak değil de eşsiz bir hak olarak algıladığım zamanlar da oldu. Yenildiğim ve güç bulduğum şey ise hep aynı kaldı; yüzleşme anında hissettiğim özgürlük duygusu.

Babası Türk, annesi İngiliz olan Necibe Simpson başarılı, tuttuğunu koparan bir köşe yazarıdır. Mutludur, kendini dünya vatandaşı gibi hissetmektedir. 2010 yılının yaz aylarını Bodrum'da geçirirken dönemin Türkiye'sinin en popüler iş adamlarından Ziya Kurt ile tanışır ve onunla evlenerek İstanbul'a yerleşir. Kurt ailesinin tüm mal varlığına bankalar tarafından el koyulmasının ardından da 2013'te Ziya ile birlikte Yunanistan'a kaçmak zorunda kalır. Kısa bir bocalama dönemi ona 'hayatın getirdiği yeni döngülere uyum sağlaması gerektiğini' öğretmiştir. Oysa 2014'te Venedik'e yapacağı bir iş gezisinin hayatını çok farklı bir döngüye sürükleyeceğinden henüz habersizdir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 256

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Gate Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2015

Sayfa Sayısı : 256

Dil : Türkçe

Yorumlar 3

mutlaka okuyun

okuyucusunu sıkmadan bunaltmadan akıcı bir dille yazılmış mükemmel bir kitap.
Halit'in gidip görmek istediği yerlerin listesine muhakkak göz atın derim :) Altını çizeceğiniz bir çok satırla karşılaşacaksınız

12.05.2015

İddialı

Okurken kafamdan bir sürü şey geçti kendimle ilgili. Sürekli acaba Ziya Kurt'un yerinde ben olsaydım ne yapardım diye düşündüm. Cem Uzan'ın yaşadığı sürgün hayatının farklı bir versiyonu çıktı karşıma. Daha genç karakterler ve kararsız kalmış ruhlar gibiydi hepsi. Anlatıcı ise hepsinden daha ilginç biri, bayıldım o Halit denen adama.

08.03.2015

Enginar Mevsimi

Her ne kadar konu, evli bir kadın gazetecinin ünlü bir ressamla yaşadığı sanal aşk gibi görünse de Enginar Mevsimi günümüz hayat şartlarının zengin fakir gözetmeksizin her birimizi nasıl etkilediğini anlatıyor. Yazarın anlatım dilinin çok net ve samimi buldum.

03.03.2015