Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hikaye Hırsızı

Hikaye Hırsızı

Hikaye Hırsızı

Yayınevi :

Layla Yayınları

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • ISBN: 9786058807525


Elinizdeki öyküler,uzun,acılı bir serüvenden sonra sizinle buluşabildi.Özellikle Güvercin öyküsü;adı değiştirilerek maruz kaldığı İhtilal ile popüler bir diziye dönüşmüştü.Güvercin başkalarınca sahiplenilmesinden sonra uğradığı haksızlığın mücadelesini yaklaşık üç yıl verdikten sonra, yeniden,yazarına kavuşarak kitaptaki yerini aldı.İnsanlarımızın gönlünün ve düşüncelerinin odaklandığı hikaye;kazanılan hukuk savaşı sonucunda;yazı sanatında hukukta ilk kez "Sembol" olma kimliğini de kazandı.Dürsaliye Şahan yalnız Güvercin ile değil,kitaptaki birçok öyküsü,etkileyici kadın yaşamları ile okuru baş başa bırakıyor.Çünki o özgün bir yazar: Yaşamdaki gerçeklikleri değiştirmeden,süslemeden,uzatmadan en yalın halleri ile dile getiriyor.
Şaşkınlıkla fark ettiğim bir özelliği de; Türk Öykücülüğünün en büyük isimlerinden birisi olan Memduh Şefket Esendal gibi bir sadeliği,kendi özgün öykü dünyası ile sanki bize yeniden taşımış olması.Sayfa Sayısı: 224

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Layla Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2011

Sayfa Sayısı : 224

Dil : Türkçe

Yorumlar 2

"Hikaye Hırsızı"

"Hikaye Hırsızı" kitabı, bir solukta okuyabileceğimiz bir kitap. Yazarın iç dünyasına girdiğimizde aslında kendi dünyanızda yol aldığınızı fark edersiniz. Bence bu durum bir yazar açısından çok önemli bir başarı grafiğidir.

21.04.2016

Şiddetle tavsiye ederim

Hikaye Hırsızı, okuduğum en güzel kitap. öykülerdeki karakterlerin, sonunu tahmin edemediğim bir kitap. Bu nedenle bir solukta okudum. Herkese tavsiye ederim.

09.02.2016