Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Justine - Erdemin Felaketleri

Justine - Erdemin Felaketleri

Justine - Erdemin Felaketleri

Erdemin Felaketleri

Çevirmen: Birsel Uzma
Yayınevi :

Chiviyazıları Yayınevi - Littera / Aykırı Edebiyat

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786055708498


"Yanıldınız, beynimi coşturdunuz, bana can vermek zorunda kalacağım hayaletler yaratma olanağı verdiniz"

Sapkınlık suçlamasıyla atıldığı hapishaneden böyle sesleniyordu Sade bekçilerine. Yarattığı hayaletler, onu edebiyat ve felsefe tarihin en tartışmalı isimlerinden biri yaptı. Lanetlenmesine, adının cinsel sapkınlıkla özdeşleştirilmesine rağmen, anlatım yetenekleri hiç bir zaman tartışılmadı.

Dostoyevski, Gide, Wilde, Passolini başta olmak üzere, birçok sanatçının başucu yazarı olan Sade ile Türkiyeli okuyucu bugüne kadar ciddi biçimde tanışamamıştı. Sade'ı kendi kaleminden okuyabilecek, onun hakkında yazılan ve söylenenleri yerli yerine oturtabileceksiniz.

"Justine", "Sadom'un Yüzyirmi Günü" adlı eserleriyle birlikte Sade'ın başyapıtı olarak kabul edilmektedir ve 1926 yılında yılında "Sodom'un Yüzyirmi Günü" bulununcaya kadar, onu tarihe mal eden, adını "simgeleştiren" başlıca eser olmuştur.

Bireyin cinsel eğilimlerinin arka planı, suç ve ceza olguları, sapkınlık kavramının tüm boyutlarıyla tartışılması, sınıfsal farklılıklarla birey davranışı arasındaki bağların sorgulanması, Sade'ın tüm eserlerinin temel izleğini oluşturur ve gösterdiği büyük başarı adını ölümsüzleştirmiştir.

Sade'ın diğer başyapıtı "Sodom'un Yüzyirmi Günü"de çok yakında yayınevimiz tarafından yayımlanacaktır.Sayfa Sayısı: 336

Baskı Yılı: 2000


Dili: Türkçe
Yayınevi: Chiviyazıları Yayınevi

Sayfa Sayısı : 336

İlk Baskı Yılı : 2010

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

SADOMUN 120 GÜNÜ

Arkadaşlar filmini izledim kitabını da filmden esinlenerek aldım. Sadece şunu söylemek isterim çok güzel bir kitap filmine aldanıp kitabı okumamazlık yapmayın. Sade inanılmaz bir kaleme sahip ve bütün eserlerini okumaya devam edeceğim.

18.08.2018

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız