Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Mesele Dergisi Sayı - 89
Mesele Dergisi Sayı - 89

Mesele Dergisi Sayı - 89

Yazar: Kolektif
Yayınevi : Mesele Dergisi
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 2789785989608

Mesele Dergisi Sayı - 89 Kitap Açıklaması


Mesele'nin 89. sayısında kapağına günümüzün iki büyük edebiyat ustası Vedat Türkali ve Ahmet Ümit'i taşıdı ve "Edebiyat biat etmez!" manşetini attı.Vedat Türkali ve Ahmet Ümit'le edebiyatı, kitapları, romancılığı, siyaseti ve Gezi'yi konuştuk. Türkali bize "Sağlığım yerinde olsaydı Gezi'de ben de olurdum" derken, Ümit, "Solun renklenmesi lazım" dedi. Ali Hakan, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Gabriel Garcia Marquez'in bize bıraktığı mirası yazdı: "Latin Amerika'nın Yalnızlığının Düğümü Nedir?" Ahmet Tonak, Batı'da çok tartışılan Thomas Piketty üzerine yazdı: "21. Yüzyılın Kapitali (mi?)"


Erol Yeşilyurt, kolektif bir çalışmanın ürünü olan Biber Gazı Öyküleri üzerine yazdı.Can Semercioğlu, Jodi Dean'in Komünist Ufuk kitabı üzerine yazdı: "21. Yüzyılda Komünizmin Ufku" Zafer Yörük, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden post-Marksist yazar ve düşünür Ernesto Laclau'dan bize kalan mirası yazdı. Deniz Ayyıldız, Per Petterson'un Reddediyorum isimli romanı üzerine yazdı.Rıfat Saltoğlu, William John Thomas Mitchell'ın İşgal Et - İtaatsizlik Üzerine Üç Tez kitabı üzerine yazdı: "Wall Street'ten Gezi'ye Sivil İtaatsizlik"Ufuk Özcan, Ivan T. Berend'in 20. Yüzyılda Avrupa İktisat Tarihi kitabı üzerine yazdı: "Avrupa İktisadının Yüz Yıllık Bilançosu"Şöhret Baltaş, 1 Mayıs'ı ve Taksim yasağını yazdı: "Ferman Sizin, Taksim Bizim" Çağrı Uluğer, Zygmunt Bauman ve Michel Foucault üzerinden "Postmodern Akışkan Gözetim: Self-Panoptisizm"i yazdı.Yazar Mürselin Kurt ile üçüncü kitabı Karanlıkta Körebe üzerine konuştuk.Ayşe Görür, Sarah Hall'ın Ölü Bir Adam Resmetmek romanı üzerine yazdı.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 100

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Mesele Dergisi

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.