Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Mesele Dergisi Sayı - 93
Mesele Dergisi Sayı - 93

Mesele Dergisi Sayı - 93

Yazar: Kolektif
Yayınevi : Mesele Dergisi
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 2789785999263

Mesele Dergisi Sayı - 93 Kitap Açıklaması


Mesele'nin 93. Sayısı çıktı: "12 Eylül devam ediyor!"

Mesele kitap dergisi, Eylül sayısında kapağına 12 Eylül'ün yıldönümünü taşıdı. 12 Eylül'de yaşanan işkencelerden Erdoğan'ın cumhurbaşkanı seçilmesine kadar, günümüzde de darbenin devam ettiğini vurgulayan yazıların yanı sıra Mesele'de Aleviler, Kürtler ve Soma işçileri üzerine yazılar ve söyleşiler bulunuyor.

Kapak gündeminin dışında Mesele'de Slavoj ?ı?ek'in, Gayatri Chakravorty Spivak'ın ve Vijay Prashad'ın yazıları ve Andrey Platonov'un Anti-Sexus isimli öyküsü Türkçe'de ilk kez okuyucusuyla buluşuyor.

Şöhret Baltaş, 12 Eylül'ün yıldönümünü yazdı: "Gerçekler inatçıdır: 12 Eylül işkencecisinin itirafları"Gün Zileli yazdı: "Kâbus"
Gencer Çakır, cumhurbaşkanlığı seçimi sonrası Türkiye'yi yazdı: "12 Eylül'ün en yüksek aşaması: Erdoğanizm"

Hülya Soyşekerci, Alime Mitap'ın Eylül Karanlığından başlıklı kitabını değerlendirdi: "Sanatın tanıklığı: 26. yılında 'Eylül karanlığından"Can Semercioğlu, Ali Şimşek'le "Sinik Stratejiler" alt başlığıyla yeni baskı yapan Yeni Orta Sınıf Kitabını konuştu: "Arzu devrimcidir"Selim Ergunalp, orta sınıf tartışmasını yazdı: "Orta sınıf(lar)"

Eren Barış, Osmanlı tarihçisi Ayfer Karakaya-Stump ile Alevileri ve günümüzde Aleviliği konuştu: "AKP devletin Alevi'sini istiyor" Gayatri Chakravorty Spivak, ölümünün ardından sosyal bilimci Stuart Hall'ü yazdı: "Pan-Afrikanizmden sonra"

Slavoj ?ı?ek, Gazze'ye yapılan İsrail saldırısını yazdı: "Tünellerde geçip giden zaman"
Vijay Prashad, Filistinlilerin saldırılara karşı verdiği mücadeleyi yazdı: "Zaman Filistin'e ağır darbeler vurdu"

Andrey Platonov'un Anti-Sexus isimli öyküsünü Damla Göl çevirisiyle Türkçe'de ilk kez okurlarımızla buluşturuyoruz.
Murat Karagöz, Adnan Turgut'un Çaça - Bir Zamanlar Eşrefpaşa'da kitabını değerlendirdi: "Anıların izinde"

Yunus Öztürk, İrfan Aktan'la Suriye'de yaşanan çatışma ekseninde Kürt halkının mücadelesini konuştu: "AKP'nin öngördüğü barış, Kürtlere yetmiyor"

Yunus Öztürk, Başaran Aksu ile Soma'yı, sendikaları ve işçi haklarını konuştu: "Soma işçisi, sendikasını ve siyasi yönünü arıyor…"Zozan Özgökçe Ezidi kadınları yazdı.

Cansu Karagül, Dubravka Ugresiç'in Okumadığınız İçin Teşekkürler kitabını değerlendirdi: "Pazara Düşen Edebiyat"

Can Semercioğlu, Faris Kuseyri ile ilk kitabı Orontes Mensurları'nı konuştu: "İsyan etmek öyle veya böyle Haziran'la ilişkili" Kutay Ucun, ölümünün ardından Robin Williams'ı yazdı: "Good Morning Vietnam"
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 80

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Mesele Dergisi

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.