Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Nejat Gülen'le Adalı Sohbetler

Nejat Gülen'le Adalı Sohbetler

Nejat Gülen'le Adalı Sohbetler

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Nejat Gülen
Yayınevi :

Adalı Yayınları

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9789759119607

Heybeliada’ya gitmişliğiniz vardır ola ki… Ama “Neşet Bey’in gazinosu”nun nerede olduğunu ve “Heybeliada tarihinde en iyi Bozambo söyleyenin kim olduğunu” bilmiyorsanız, demek ki “gerçek bir Adalı” değilsiniz… Adalar’da kaç “gerçek Adalı” kalmıştır bilemeyiz, ama onlardan birinin Heybeliadalı Nejat Gülen olduğu kesin.


O halde, Heybeliada’nın bugün birçoğu yıkılmış, yağmalanmış, terk edilmiş, dönüştürülmüş evlerini, bahçelerini, Sanatoryumunu, Bahriye’sini Nejat Gülen’le birlikte ziyaret etmeye ne dersiniz? Doktorlarının, muhtarlarının, Bahriyelilerinin ve edebiyatçılarının öykülerini ondan dinlemeye ya da Adaları işgale gelen kargaları, savaş gemilerini ve denizaltıları onun anılarının süzgecinden geçirmeye var mısınız?


Birçoğu 2005-2008 yılları arasında Adalı dergisinde yayımlanmış olan bu metinlerdeki bilgiler sayesinde, belki siz de “Adalılık imtihanını” geçersiniz… Kim bilir?


 


Nejat Gülen niye yazıyor, ne yazıyor?


Öncelikle ‘ada sevdasına’ tutulmuş olduğu için yazıyor. Heybeliada’nın tarihi, anıları yok olup gitmesin de yarınlara kalsın diye yazıyor. Hikâye yazıyor, roman yazıyor, tarih yazıyor; ama hepsinde Heybeliada’yı yazıyor. O’nunki adayı sevmekten öte bir şey, bir karasevda gibi.”


- Gündüz Mutluay -


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Sayfa Sayısı : 126

Ebat : 15 x 21

Medya Cinsi : Ciltsiz

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!