Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Pruvamız Neta
Pruvamız Neta

Pruvamız Neta

Yayınevi : Gita Yayınevi - Tarih - Anı Dizisi
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789758915347

Pruvamız Neta Kitap Açıklaması


Öykümüz yurdumuz insanlarından bir kesit sadece.

Bu kitapta, bir sınıfın Heybeliada'da başlayıp Deniz Kuvvetleri'nde devam eden yaşamının öyküsü, bu mesleğe olan sevginin temellerindeki birlikteliğin vatan aşkına dönüşümünü anlatılıyor.

Bahriye yaşamının, ruhumuzu odakladığı hedeflerdeki başarı ya da başarısızlıktaki etkenler üzerinde dururken, tüm benliğimize hükmeden daha iyiyi, en iyiyi, en doğruyu ve en güzeli bulmak için nasıl bir başarma azmi içinde olduğumuzu ve bu konudaki kararlılığımızı göstermek istedik. Ata'mızı bu ocakta yakından tanımıştık. O'nu yaşarken; daha çok sevmiş, daha çok inanmış ve Kemalist ilkelerin ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine nasıl getireceğini öğrenmiştik. Bu ilkelerden sapmanın, güzel ülkemiz için bir çeşit intihar girişimi olacağına karar verişimizi de belirtmeye çalıştık.

Atatürk ilkelerinin ölünceye kadar bekçisi olmaya devam kararlılığımız, bizim için rütbelerin en büyüğü idi ve bu kararlılığımızla gurur duyuyorduk.

Belki de dünyada emekli olunamayan tek meslektir bahriye. Her denizci son nefesini verinceye kadar hep bahriyeli kalır.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 485

Baskı Yılı: 2010


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 352

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: Gita Yayınevi

İlk Baskı Yılı : 2010

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.