Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yusuf ile Züleyha

Yusuf ile Züleyha

Yusuf ile Züleyha

Kalbin Üzerinde Titreyen Hüzün

Yayınevi :

Timaş Yayınları - Aşk Klasikleri Dizisi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789753625579


Nasıl herkese duyurur da sesimi derim: “Bu anlattığınız ben değilim. Ben bu anlattığınız değilim. Yusuf'u ben nasıl yerim? Ben Yusuf'u nasıl yerim?” Sözünün bu kısmına gelince kurt, nemli gözlerinden boncuk gibi yaşlar dökülmeye başladı. Gri tüylerle kaplı göğsü, ön ayakları ıslandı. Bir ah çekti derinden derine. Islak burnu daha ıslandı. Ve devam etti: “Ben şimdi adımı nasıl temize çıkarayım. Alnıma sürülen bu kapkara lekeyi neyle, nasıl yıkayayım? Öyle bir leke ki değil bana, yeter kıyametin kopacağı güne değin gelip geçecek tüm torunlarıma. Tek muradım, bütün yaratılmışların sahibi olan Tanrım. Bu ayıpla yaşatamazsın beni. Ya alsın yeni doğmuş bütün kurt yavrularıyla birlikte canımı, kurt neslinin dalı yaprağı burada kesilsin, ya da adım temize çıksın.”


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 224

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 96

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Timaş Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2007

Dil : Türkçe

Yorumlar 4

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Nazan değil züleyha...

Bir bir öykü değil... Gitmiş, Yusuf'u görmüş, belki de ellerini kesen kadınlardan biri oymuş. Aman Allah'ım bu kadar mı güzel anlatılır bir kıssa.

14.05.2015

Nazan Bekiroğlu klasiği...

Harika bir kitap. Dönüp dönüp tekrar okunası cümleler, ilahi aşkın bu kadar şiirsel bir tanımı... Söylenecek çok şey var, yazılanlar söylenecekleri yetersiz kılıyor.

09.01.2014

Nazan Bekiroğlu

Yazarın muhteşem dili, şiirsel fakat düz yazı tarzı, kelimelerdeki fonetik uyumlara dahi dikkat edilerek yazılmış olması, konunun harika işlenişiyle birleşince ortaya harika bir kitap daha çıkmış. Nazan Bekiroğlu'nun farkı her sayfada farkediliyor.

09.01.2014

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.