Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Denge Agır (Ateşin Sesi)

Denge Agır (Ateşin Sesi)

Denge Agır (Ateşin Sesi)

Sanatçı: Ozan Şexo
Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 8691834010574


Evreni ve yaşamı oluşturan dört ana element "Çar Anâsır" projesi ile Ozan Şêxo 2000'li yılların başında başlattığı müzik projesinin üçüncü sütununu gerçekleştirdi.
Bu albümünde ağırlıklı olarak Adıyaman-Pazarcık-Elbistan awazıyla bestelediği eserleri yer aldı. Bu tarzı ile son yıllarda o bölgenin en çok sevilen sanatçısı oldu; onun tarzı bir yandan yaşlı kuşakları en güvenilir yuvalarında ısıtırken diğer yandan genç sanatçılar ondan ilham aldılar. Onunla gerçek yeni bir dalga esti. Ama o aynı zamanda Kürdcenin Amed şivesinin de en iyi seslerinden biri. Daha önceki albümlerinde bestelediği şarkıların büyük birçoğu ünlü Kürd şairi Cegerxwîn'e ait.
Albümdeki 11 şarkının tüm müzikleri Ozan Şêxo'ya; tek Türkçe şarkı ile diğer bir eserin sözleri ünlü Kürd şairi Kemal Burkay'a ait ve bir şiirin sahibi ise yine Kürd şair Latif Epözdemir'in. Diğer tüm şarkıların sözlerini Ozan Şêxo yazdı.


Albüm İçeriği

1.Mın Birbıka
2.Dılketi
3.Bange Dık
4.Zemane
5.Ey Dermanim
6.Ino Nokim
7.Balo Sari Mın
8.Gulicane
9.Dilek
10.Ta Namini
11.Kurden Balkeş


Disk Sayısı: 1

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız