Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Garbiyeli

Garbiyeli

Garbiyeli

Sanatçı: Kıraç
Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • ISBN: 8697407731402


2001 yılında ilk adımları atılan bu proje şimdilik iki albüm olarak düşünüldü. Birinci albümde tamamen slow şarkılar yer almakta ve şarkılara gitar, bendir, flüt, keman v.b. enstrümanlar eşlik etmekte. Kısa bir süre sonra müzik severlere sunulacak ikinci albüm ise, tam anlamıyla Rock soundunda olacak.
Türkülerin en yalın halini kendi üslubu ve gitarı ile yorumlayan Kıraç, "Garbiyeli" adını verdiği bu albümü için özenle seçtiği ve yorumlamaktan haz duyduğu halk şarkılarını, Anadolu ezgilerini, bir araya getirdi.
"Garbiyeli", yaz boyunca doğduğu şehir Kahramanmaraşta sıcak yaz akşamları öncesi esen rüzgâra verilen ad. Türküleri bu serin rüzgârın verdiği huzur gibi, dingin ve samimiyetle söylüyor. Kıraç bu rüzgâr için, -hep özlediğini de belirterek- ;"ağlamaklı bir mutlulukla üşütmeyen, özgür, sırlar veren, sırlar tutandır" diyor.
11 türkünün yer aldığı bu albüm ile Kıraç, Karacaoğlanları, Pir Sultan Abdalları, Aşık Veyselleri, Ruhi Suları, Aşık Mahsuni Şerifleri ve değerli bir çok halk şairi ile adı kayıtlı olmayan nice ozanı selamlıyor. Anadolunun kıraç topraklarına bozlaklar, ağıtlar ve türkülerle ses veriyor.


Albüm İçeriği

1.Çoban
2.Eledim Eledim
3.Eleşkirt Türküsü
4.Fadıma
5.Garbiyeli
6.Bitmez Tükenmez Geceler
7.Gelin Ayşe
8.Kara Çadır
9.Köprüden Geçti Gelin
10.Zeynebim
11.Yüce Dağ Başında Yanar Bir Işık


Disk Sayısı: 1

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!