Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hasret Bagi

Hasret Bagi

Hasret Bagi

Sanatçı: Şirin Pancaroğlu
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 8691834002265


'Arpın gizemi Şirin Pancaroğlu'nun yeni albümü Hasret Bağı'nda Pancaroğlu, Kalan Müzik'ten çıkan bu seçkide arbın müzikal olanaklarının genişliğine güçlü bir kanıt oluşturan yapıtları bir araya getirmiş. Altı farklı ülkeden oniki tanınmış bestecinin yapıtlarıyla örneklenen üçyüzyılın müzik biçem ve gelenekleri, çalgının çok boyutluluğunu ve anlatımcı gizil gücünü sergiliyor. Posse'nin virtüözitesi, Ginastera'nın saydamlığı, Debussy'nin göksel tablolarıyla Dirié'nin renkten renge giren kendine özgü dili, arbın çağrışımlara açık sesinde doğal bir yankı buluyor.

Daha önce ABD'de A String of Longing başlığı altında yayınlanan huzur dolu bu albüm aynı zamanda Pancaroğlu'nun geniş bir yelpazeye açılan müzik yaklaşımının da bir örneği. Gerek albümde yer alan bestecilerin engin bir coğrafi alanı içine almaları, gerekse kucakladıkları üçyüzyıllık dönem, arpçının ilgi alanın merkezinde bulunan özelliklerin bir aynası. Sanatçının bu ilkteki amacı kendi alımlamasında bulduğu heyecanı paylaşmak kadar arbın çok renkli dilini de yansıtmak olmuş. Bu doğrultuda, arpçı Kalan'dan önümüzdeki aylarda çıkacak Anadolu Ninni ve Ağıtlarını içerecek yeni albümüyle bir ilke daha imza atmış olacak. Bu, sanatçının Türk topraklarını içine alan ilk çahşması ve aynı zamanda bu dağarcığın da Türkiye'de ilk derlemesi olacak'
(Albüm Arka Kapak)


Albüm İçeriği

1.K 466 Fa Minör Sonat
2.2 Etüd No. 2
3.3 Etüd No.7
4.Prelüd
5.Tokkata
6.Arabesque No.1
7.A String Of Longing
8.7 Southen Landscape
9.8 D'ung Aultre Amer
10.9 Landscape With Breeze
11.Les Baricades Misterieuses
12.Une Chatelaine En Sa Tour, Op.110
13.Introspection
14.Nocturne
15.Cancion Al Arbol Del Olvido
16.Torre Bermeja
17.Tardecita Pampeana

CD:

Disk Sayısı: 1

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.