Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Mustafa Alpagut Şarkıları

Mustafa Alpagut Şarkıları

Mustafa Alpagut Şarkıları

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 8697450053704


Mustafa ALPAGUT; "Hatıra Defteri", "Seni Seviyorum", "Aşkın Mapushane" ve gibi hit olmuş besteleriyle adını duyurmuştu... 68 Kuşağının popüler müziğe meraklı gençleri ve o dönemin aşıkları duygularını bu şarkılarla sevgililerine anlatmışlardı... Hatta bu gençler arasında eşlerine Alpagut'un "Seni Seviyorum" şarkısıyla evlenme teklif edenler bile vardı.

GÜNÜMÜZE UYARLANDI

Repartuvarda yer alan şarkıları, 80'li yıllarda popüler olmuş şarkıcıların seslerinden dinliyorduk.

Model hayli eskimişti. Bu melodilerin yeni bir ruh kazanması gerekiyordu. Aranjmanların ve yorumların uzun yıllar bir başucu albümü değerini taşıyor olabilmesi ana hedefimizdi. Bu doğrultuda farklı renkleri bir araya getirdik. Ana başlık "Popüler Müzik" olsa da; Flamenko, Balkan, Latin, Folk ve Eğlendirici Piyano tarzlarından güzel örnekleri kaynaştırdık.

Bu oluşumda katkısı büyük olan değerli Aranjörümüz OSMAN İŞMEN'i kutluyor ve teşekkür ediyoruz.

Yorumcularımıza gelince; Eskimeyen ustalarla, seçtiğimiz şarkılara tiryakilik yaratacak düzeyde performans ekleyen yorumcuları bir araya getirdik. Gerçekten olağanüstü bir koalisyon yarattılar. İşte o yıldızlar; Kendi kuşak rakiplerinin bile hayranlıkla dinlediği SALİM DÜNDAR... Özü -Sözü Delikanlılıktan gelme Taverna Müziği öncülerinden ERCAN TURGUT... Rahmetli Çiğdem Talu ve Melih Kibar'ın unutulmayan şarkıları "Koca Çınar" la kitlelerle buluşan COŞKUN DEMİR... Özellik taşıyan ses rengi ve yorumculuktaki ustalığıyla her zaman taktir edilen ASYA... Aşk şarkılarının ve naif melodilerin duruluğundan hiç vazgeçmeyen GRUP GÜNDOĞARKEN... 2013 Yılında Kuşadası Altın Güvercin Müzik Yarışması'nda 1. Olan ve "En Başarılı Yorumcu" ödülü kazanan NESLİHAN DEMİRTAŞ ve ÜMİT BESEN...Çoğumuz hatırlarız, "Satmışım Anasını" ve "Yine Saçlarında Aklar" adlı bu iki parçayı uzun yıllar en büyük rakibi olarak bilinen ve aralarındaki güzel rekabeti yaşatan adını rahmet ve alkışlarla andığımız FERDİ ÖZBEĞEN seslendirmişti. Yıllar bizi nereden nereye getirmişti. Bu kez niyetimiz ÖZBEĞEN'in kitlelere sevdirdiği bu iki parçayı ÜMİT BESEN'e söyletmekti. Teklifimizi ilettik ve yanıtı şu oldu: "Ferdi Özbeğen'e mal olmuş bu iki parçayı bir albümde seslendirmek benim için onur olur. "

ÜMİT BESEN sonrasında yitirdiği rakibini saygıyla anarak stüdyoya girdi ve hakkıyla okudu.

Bizde amacımıza ulaşmıştık... Kayıtlar bittiğinde yüreğimizin taa içinden alkışlar yükseliyordu.

Alkışlıyorduk, alkışlıyorduk...


Albüm İçeriği

1.Dertlerimi Zincir Yaptım
2.Satmışım Anasını
3.Aşkın Mapushane
4.Hatıra Defteri
5.Seni Seviyorum
6.Al Yanaklım
7.Beklenmeyen Misafir
8.Bu Gece
9.Nerede
10.Şerefine Sevenlerin
11.Yine Saçlarında Aklar
12.Bir Kadeh Senin İçin


Disk Sayısı: 1

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız