Filtreler
İnce Kapak
İnce Kapak
Kargo Bedava
İnce Kapak
Kargo Bedava
İnce Kapak
İnce Kapak
İnce Kapak
İnce Kapak
İnce Kapak
İnce Kapak
İnce Kapak
İnce Kapak
İnce Kapak
İnce Kapak
İnce Kapak

Turkuvaz Kitap

Turkuvaz Kitap

Turkuvaz Kitap, yayın hayatına başladığı günden bugüne yayımladığı kitaplarla ses getirmeye ve okurların beğenisini kazanmaya devam ediyor. Yayınevi; Türk ve dünya edebiyatının en önemli klasikleri ve hem yerli hem de küresel çapta nitelikli çağdaş edebiyat ürünlerinin yanı sıra tarih, bilim ve siyaset gibi birçok disiplinde de ufuk açıcı eserlerle kitaplığını zenginleştiriyor. İskender Pala’dan Murat Bardakçı’ya, Alev Alatlı’dan Yavuz Donat’a kadar Türkiye’de ilgiyle okunan birçok yazar; okurlarına Turkuvaz Kitap aracılığıyla ulaşıyor.

Türk Edebiyatının En Sevilen İsimleri Turkuvaz Kitap’ta

Edebiyat, Araştırma-Tarih, Bilim ve Çocuk-Gençlik alanlarında çeşitli kitapları bünyesinde barındıran Turkuvaz Kitap, tüm kategorilerinde okurlara seçkin örnekler sunuyor. Yayınevinin “Edebiyat” kategorisinde İskender Pala ve Yavuz Donat’ın yanı sıra Mehmet Barlas, İbrahim Sadri, Ahmet Kekeç ve Mustafa Akar gibi sevilen isimler de yer alıyor. Alev Alatlı, Murat Bardakçı ve Ferhat Ünlü’nün eserleri ise “Araştırma-Tarih” kategorisinde okurlarını bekliyor. Bunun yanı sıra Çocuk ve Gençlik Edebiyatı” alanında ise renkli, eğlenceli ve öğretici çalışmaları okuruyla buluşturan Turkuvaz Kitap, yayın dünyasındaki yolculuğunu hız kesmeden ve her geçen gün büyüyerek sürdürüyor.

Hala Okumadıysanız…

  •          Yeni Türk edebiyatının en çok okunan yazarlarından İskender Pala’nın son romanı Kalp,
  •          Yavuz Donat’ın olay ve sır dolu gazetecilik geçmişini anlatan kitabı Off the Record,
  •          Alev Alatlı’nın Nasihatname I- II olarak kaleme aldığı Hafazanallah! ile Fesupanallah! eserleri,
  •          Murat Bardakçı’nın çok konuşulan Bir Devlet Operasyonu: 19 Mayıs adlı kitabı

ve çok daha fazlası, Turkuvaz Kitap güvencesiyle sizi bekliyor.

Turkuvaz Kitap’ın “Dünya Klasikleri”, Sıra Dışı ve Yalın Tasarımıyla Raflarda

Edebiyatın yazıya dayalı bir sanat türü olmasına karşılık kitap kapaklarındaki görsel seçimleri, okur adayının algısını değiştiriyor. Edebiyat dünyasında zaman zaman tartışılan bu durum, kitap satışı konusunda dünyanın çeşitli yerlerinden yeni yaklaşımları da beraberinde getiriyor. Turkuvaz Kitap, bu farkındalık doğrultusunda okurların karşısına yepyeni bir gelişme ile çıkıyor.

Edebiyat dünyasında trendlerin yanı sıra hassasiyetleri de yakından takip eden Turkuvaz Kitap, görselsiz kitap kapağı tasarımlarıyla raflara yeni bir soluk getiriyor. Yayınevi, sanatsal değeriyle tüm tasarımların üstünde bir estetiğe sahip olan dünya klasiklerini, doğrudan ilk sayfasıyla okura sunuyor.

Değer Odaklı Yayıncılık

Yazınsal değer odaklı yayın politikası, okur beklentisini göz önünde bulunduran yaklaşımı ve alanında öne çıkan yazarlarıyla Turkuvaz Kitap, yayıncılığa yeni bir anlayış getiriyor. Turkuvaz Kitap kalitesiyle tanışmak için hemen siz de kategorileri incelemeye başlayın!

Tamamını gör Daha az göster
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.