Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ursula K. Le Guin

Ursula Kroeber Le Guin, 1929'da Kaliforniya'da doğdu. Babası ünlü antropolog Alfred Kroeber, annesi ise yazar Theodora Kroeber'dir. Radcliff ve Columbia üniversitelerinde edebiyat eğitimi gördü. 1950'li yıllarda fantastik öyküler ve romanlar yazmaya başladı. 1962'de ilk bilimkurgu öyküsü yayımlandı. 1974 tarihli Mülksüzler'e kadar altı bilimkurgu romanı yazdı. Bu tarihten sonra zaman zaman bilimkurgu öyküleri yazmakla birlikte romanlarında daha ziyade yarı gerçekçi/yarı fantastik temalar işledi.

Türkçe'de Mülksüzler ile başladığımız Le Guin edebiyatı, okurdan gördüğü ilgiyle birlikte, geniş bir koleksiyon oluşturdu. Yazarın Yerdeniz Büyücüsü, Atuan Mezarları, En Uzak Sahil ve Tehanu'dan on yıl sonra yazdığı Öteki Rüzgâr'la 'Yerdeniz' dizisi bir beşleme haline geldi. Bu beşlemenin son kitabından önce yayımlanan Yerdeniz Öyküleri de aynı coğrafyada geçmektedir. Yayınevimiz ayrıca Le Guin'in Dünyaya Orman Denir, Bağışlanmanın Dört Yolu, Balıkçıl Gözü, Rocannon'un Dünyası adlı yapıtlarına bilimkurgu dizisinde yer verdi. En son Uçuştan Uçuşa adlı kitabını yayımladığımız yazarın son kitabı, Dünyanın Doğum Günü de Metis'in yayın programında.

Amerikalı kadın yazar Ursula K. Le Guin 22 Ocak 2018'de ölmüştür.

Eserleri ve Katkıda Bulundukları


Mülksüzler

Mülksüzler


Ursula K. Le Guin
İnce Kapak
44,50 TL %20 35,60 TL
Devrimden Önceki Gün

Devrimden Önceki Gün


Ursula K. Le Guin
İnce Kapak
25,00 TL %35 16,25 TL
Anlatış

Anlatış


Ursula K. Le Guin
İnce Kapak
34,00 TL %35 22,10 TL
Lavinia

Lavinia


Ursula K. Le Guin
İnce Kapak
38,00 TL %20 30,40 TL
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız