Katy Perry

Katy Perry

Katy Perry Kimdir?

Asıl adı Katheryn Elizabeth 'Katy' Hudson olan Amerikalı şarkıcı, şarkı yazarı ve oyuncu Katy Perry 25 Ekim 1984 yılında Amerika'nın California eyaletinde duuml;nyaya geldi. Muuml;ziğe ccedil;ok kuuml;ccedil;uuml;k yaşlarda başlayan Katy Perry ccedil;ocukluk yıllarında kilisede gospel muuml;ziğini ccedil;alarak ve souml;yleyerek buuml;yuuml;duuml;. Kariyerine 2001 yılında, 'Kate Hudson' isimli dinsel muuml;ziklerden oluşan albuuml;muuml;yle başladı.

 


2004'te The Matrix isimli produuml;ksiyon şirketiyle ilerleyen yıllarda satışa sunulan ortak bir albuuml;m kaydetti. Glen Ballard ile ccedil;alışarak bir stuuml;dyo albuuml;muuml; hazırladı fakat yapımcı şirketi yuuml;zuuml;nden yayımlayamadı. Bu albuuml;mdeki şarkılardan biri olan 'Simple' 2005 yılında 'The Sisterhood of The Travelling Pants' adlı filmin soundtrack ccedil;alışması olarak kullanıldı.

 


2007 yılında Capitol Record'la albuuml;m anlaşması imzaladı. 2008'de yayımladığı ... Tamamını göster

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.