Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bukre

Bukre

(KDV Dahil) 11,40 ₺

SEPETE EKLE

Bukre

Bazı Aşklar Aşka İhanettir

7/10 - 178 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Destek Yayınları
11,40 ₺
19,00 ₺ -%40
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!


Güzellik, bakmayı bilen gözdedir sevgilim. Artık kendime layık olanı seçebiliyorum sayende. Bir insanın gözlerine bakıp, kalbini görebiliyorum her seferinde. Eskisi gibi değilim. Neden mi senden çok daha öndeyim? Herkesin dünyası kendi gördüğü kadardır sevgilim. Sen önüne bakarken, ben uzakları ezberledim. Sen olup bitenlerle ilgilenirken, ben olmayanın izindeydim.

Çivi çiviyi sökermiş, yalnızlığı kanatan hüzünlü şarkılar, yalnızlığa iyi gelirmiş. İşte ben bu şekilde hayata karşı direndim. Keşke bana akıl vereceğine, aklımı alacak kadar beni sevseydin. Ben, bir çocukluk edip büyüdüm işte! Sen büyümüşsün ama doğmamışsın bile. Ben, senin doğrundum sevgili. Ötekiler gelip geçerdi. Sen doğru olanı değil, geçerli olanı seçtin. Terk etmek kazanan olmaya yeter zannettin.

Bana, bir veba busesi bırakıp gittin; bak şimdi yerini başkaları aldı. Bu aşkın vebası sende, busesi bende kaldı. Seçtiğin yolda sana mutluluklar diliyorum. Unutmak alışmaktır. Unutursun demiyorum… Ama alışacaksın biliyorum.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 304

Baskı Yılı: 2014


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 304

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Destek Yayınları

Yorumlar 111

TÜM YORUMLARI GÖSTER

Bence bu roman, ilk gençlik yıllarındaki gençlere hitap ediyor. Klasikleri okumuş kişilere yetersiz gelebilir. Romanın ortasında (176. sayfada) finalini okuyorsunuz. Burada bitti mi diye emin olamıyorsunuz, bitip bitmediğini anlamadan, kısa kısa hikaye-deneme gibi yazı çalışmaları ile devam ediyor. Bu beni hayal kırıklığına uğrattı, romanın sonuna kadar devam etmesini isterdim.
Yazar çok zekice bir yazma tekniği geliştirmiş.Kelimelerle oynayarak farklı anlamlara varan denklemler oluşturmuş. Mesela 'Allah birdir ve ondan başka aşk yoktur' gibi bilinen cümleleri aşka uyarlayarak okuyucuyu yakalayacak akıllıca kelime oyunları yapmış. Diğer taraftan hikayenin içinde çok fazla genelleme geçiyor. Roman karakterlerinin iç dünyalarını genellemelerle anlatmak havada kalıyor ve karakterin gerçekliğini zedeliyor. Örnek; 'Bence iki aşık yalnızca beraberken dost olur...Ayrılınca dost kalamaz'.. gibi ucu açık ve jargonların kullanıldığı çok fazla yer var. Alırken rafları bu kadar boşaltacak kadar beğenilmesinin sebebini merak ettiğimden aldım, ancak beklentimi karşılamadı. Daha güçlü bir hikaye ile yazarın tekniği birleşirse çok daha güzel bir eser çıkacağı kanaatindeyim.

12.11.2013

Lise öğrencisi seviyesinde bence. İlk 40 sayfa  katlanabildim...

25.03.2014

Kahraman Tazeoğlu'na yakışmayan bir kitap. Diğer romanlarına ve şiirlerine bakarsak daha iyisi olabilirdi, beklentimi karşılamadı.

07.08.2014

Diğer Kahraman Tazeoğlu Ürünleri

Yaralı

Yaralı


Kahraman Tazeoğlu 20,00 TL 12,00 TL
İnce Kapak
Araz

Araz


Kahraman Tazeoğlu 9,50 TL 5,70 TL
İnce Kapak
Mavi Ev

Mavi Ev


Kahraman Tazeoğlu 7,50 TL 4,50 TL
İnce Kapak