Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Cehennem

Cehennem

(KDV Dahil) 22,80 ₺

SEPETE EKLE

Cehennem

8/10 - 193 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Dan Brown
Yayınevi : Altın Kitaplar
22,80 ₺
30,00 ₺ -%24
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!


Harvard Üniversitesi Simgebilim Profesörü Robert Langdon başından vurulmuş bir halde hastane odasında gözlerini açar. Ne buraya nasıl geldiğini ne de nasıl vurulduğunu hatırlamaktadır. Camdan gördüğü manzara karşısında altüst olan profesör, evinden binlerce kilometre uzakta, Floransa’da olduğunu anlar. Yaşadığı korkunç baş ağrısına eşlik eden tek şey; sürekli kâbuslarında gördüğü kan kırmızısı bir nehrin karşısından kendisine seslenen gümüş saçlı güzel bir kadın ve toprağa baş aşağı gömülü can çekişen bedenlerdir. Langdon gördüğü kâbusları anlamlandırmaya çalışırken kadın bir suikastçı tarafından takip edildiğini, kendine tedavi uygulayan doktorlardan biri gözlerinin önünde vurulunca anlar. Hastanede görevli diğer doktorlardan biri olan Sienna Brooks’un o ölüm kalım anında yardım etmesiyle hayatta kalır. Simgebilim profesörü kendini bir anda ipuçlarını Dante’nin cehenneminde bularak çözmesi gereken korkunç bir senaryonun içinde bulur. Floransa’nın tarih kokan dar sokaklarından Venedik’in muazzam bazilikalarına uzanan semboller zinciri Langdon’ı insanlık tarihini sonsuza dek değiştirebilecek bir mekâna sürükler. Burası üç imparatorluğun merkezi olmuş, insanlık tarihi kadar eski, dünyanın incisi İstanbul’dur. Ve bu şehirde ya insanlık tarihi baştan sona yeniden yazılacak ya da bunu yazacak hiç kimse kalmayacaktır...

.. Diz çök kutsal bilgeliğin yaldızlı mouseion’unda ve kulağını yere daya, dinle suyun şırıltısını.

Batık sarayın derinliklerine in, orada, karanlığın içinde bekler khtonik canavar kan kırmızısı sularına gömülmüştür lagünün ki yansıtmaz yıldızları...

... Dan Brown, dünyanın birçok ülkesinde çok satanlar listesine giren; Kayıp Sembol, Melekler ve Şeytanlar, İhanet Noktası ve Dijital Kale gibi kitaplarının yanı sıra tüm zamanların en çok okunan romanlarından biri olan Da Vinci Şifresi’nin yazarıdır. New England’da eşi ile birlikte yaşamaktadır.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 576

Baskı Yılı: 2013


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 576

Baskı Yılı: 2013


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 576

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Altın Kitaplar

Yorumlar 116

TÜM YORUMLARI GÖSTER

Hayatımı değiştiren bir yazardır Dan Brown ve aynı zamanda Robert Langdon , harika bir karakter. Kitaplara olan tabumu yıktı. Bugün kütüphaneme bir kitap daha eklendi. Daha geçen hafta sizi etkileyen bir karakter / kahramanı yazın dediler lngilizce Hazırlık sınıfında. Sayesinde tam puan aldım. Cehennem'i yaşamak için sabırsızlanıyorum. Bu yazıya noktayı koyarken, kitabı okumaya başlayacağım ! KİTAPLARI SEVİN VE ONLARA DEĞER VERİN ! ÇÜNKÜ KÜÇÜK SÖZLER HAYATIMIZI DEĞİŞTİRİR !

14.05.2013

Romanın ilk bölümlerinde kendinizi hikayenin içinde hissediyorsunuz. Fakat İtalya'da geçen olayda, anlatılan müze vb yerlerde tamamen koptum. Bilmediğiniz bir mekan ve bana göre betimlemeleri başarısız.Bitse de kurtulsam dediğim nokta da başka bir konuda ki anlatımda ki ustalık beni koltuğumdan düşürüyodu. Hikayede peşinden gidilen gizem, yer yer amatörce,bana göre amatörlük ve ustalık bir arada.Yazarın diğer romanlarını okumadım ve belkide tarzı  böyle diye düşünüyorum.Romanı okumadan önce İtalya da ki müze, sanat eseleri ve Dante hakkında bir araştırma yapmak şart bana göre.Genel olarak beğenmedim,pekte tavsiye etmem açıkçası.

17.08.2013

Yazmazsam rahat edemeyeceğim. Romanın ilk bölümlerindeki ''okuyun devamında tutkulu bir aşk var'' mesajı sanki okuyucuya atılan bir yem gibi. Yazarın bu tip yemlere ihtiyacı yok ama bana uyandırdığı his bu ve yadırgadım açıkçası. Bu denli ünlü ve beğenilen bir yazara bu amatörlük yakışmamış. Altta ''macera değil de sanat tarihi kitabı olmuş'' başlıklı yoruma aynen katılıyorum, tam isabet bir yorum olmuş. Çevremde romanı yarım bırakan çok. Sıkı bir mecera, eşsiz bir kurgu ve anlatım romanı okumak isteyene PSİKOANALİST JOHN KATZENBACH okumalarını ısrarla tavsiye ederim.

17.08.2013

Diğer Dan Brown Ürünleri

Da Vinci Şifresi

Da Vinci Şifresi


Dan Brown 28,00 TL 21,28 TL
İnce Kapak
İhanet Noktası

İhanet Noktası


Dan Brown 28,00 TL 21,28 TL
İnce Kapak
Kayıp Sembol

Kayıp Sembol


Dan Brown 30,00 TL 22,80 TL
İnce Kapak
Dijital Kale

Dijital Kale


Dan Brown 24,00 TL 18,24 TL
İnce Kapak