Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Elon Musk-Tesla SpaceX ve Muhteşem Geleceğin Peşinde

Elon Musk-Tesla SpaceX ve Muhteşem Geleceğin Peşinde

Elon Musk-Tesla SpaceX ve Muhteşem Geleceğin Peşinde

8/10 - 16 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Ashlee Vance
Yayınevi :

Buzdağı Yayınevi

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786056685842


New York Times Bestseller The Wall Street Journal, NPR, Audible ve Amazon tarafından yılın en iyi kitaplarından biri olarak gösterilmiştir. Bu kitap; 1971 doğumlu genç bir girişimcinin şirketleri ile dünyadaki otomotiv, uzay-havacılık ve enerji sektörlerindeki yerleşik düzene meydan okumasının sıra dışı hikâyesidir. Elon Musk, X.com ve PayPal'in kurucularındandır ve sonraki dönemde Tesla ile sadece elektrikle giden 500 km menzilli ve 100km/sa hıza sadece 2,9 saniyede çıkan muhteşem otomobiller üretmiştir. SpaceX ile uzay taşımacılığının maliyetlerini çok büyük oranda düşürerek dünya devlerine meydan okumuş ve yakın gelecekte Mars'a insan yollayabilecek en muhtemel şirketi yaratmıştır. Ayrıca ABD'deki en büyük güneş enerjisi şirketi SolarCity'nin en büyük ortağı ve başkanıdır. Ashlee Vance, 300'e yakın insanla konuşarak ve Elon Musk ile 30 saatten fazla birebir görüşme yaparak bu çarpıcı ve ilham verici hayat hikâyesini okurlarla buluşturuyor. Hayatını, dünyayı fosil yakıtlara mahkûm olmaktan kurtarmaya adayan Elon Musk'ın önüne çıkan engeller, büyük başarıları ve yaşadıkları daha iyi bir geleceğin hayalini kuran girişimci, mühendis, siyasetçi, eğitimci ve gençler için motivasyon kaynağı olacaktır. "Kitabın sonlarına doğru herhangi bir okuyucu Steve Jobs ile Musk'ı kıyaslama ihtiyacı hissedecektir. Musk'a fırsat verin. Kimse onun gibi olamaz." The New York Times "Ashlee Vance'ın yeni kitabı, 'Elon Musk: Tesla, SpaceX ve Muhteşem Geleceğin Peşinde' tartışmasız dünyanın en önemli girişimcisinin hayatına muazzam bir bakış sunuyor." The Washington Post "Elon Musk tam kafa dengim: Risk alan, başarısızlıktan korkmayan ve insanlığa parlak bir gelecek sağlamak için sürekli çalışan biri. Ashlee Vance, Musk'ın harikulade hayat hikâyesini ve engel nedir bilmez ruhunu yıldızlarla dolu bir biyografiyle sunuyor." Richard Branson, Virgin Grup'un Kurucusu "Yıllardır okuduğum en iyi iş dünyası kitabı." Don Graham, The Washington Post Eski Başkanı
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 448

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Buzdağı Yayınevi

İlk Baskı Yılı : 2016

Sayfa Sayısı : 464

Baskı Sayısı : 4.Baskı

Dil : Türkçe

Yorumlar 4

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Güzel

Herkesin ama özellikle gençlerin okuması gereken bir kitap. Hayal etmenin ve hayallere sınır koymamanın ne kadar önemli olduğunu anlıyorsunuz. Kitabın tercümesi kötü maalesef, orjinalinden okumak daha keyifli olabilir.

06.09.2017

İlham verici ve motive edici

Elon Musk'ın hayat hikayesi gerçekten ilham verici ve motive edici. Gençlerin, girişimcilerin, mühendislerin, velhasıl güzel bir şeyler yapma hevesi olan herkesin okuması ülkemiz için önemli.

05.05.2017

Rol model

Kendine modern bir rol model arayanlara gore bir eser. Okuduktan sonra mutlaka yapmak istediginiz projelerinize yeniden odaklanacak ve bende yapabilirim diyeceksiniz. Bence adam android islemcili. Tavsiye ederim. Ozellikle genclere ve param yok yapamam sermaye lazim. Nasil projelerimi hayata gecireyim diyen bahanecilere. 10 uzerinden 10.

09.03.2017