Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hasret

Hasret

(KDV Dahil) 18,24 ₺

SEPETE EKLE

Hasret

Hasret En Büyük Esarettir

8/10 - 52 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Canan Tan
18,24 ₺
24,00 ₺ -%24
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!


Hasret en büyük esarettir

Gittin...
Bir yemin kaldı aramızda
Yarısı senin
Yarısı benim...

Hasret, izleri Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet öncesi döneme uzanan, gerçek yaşamdan alınmış kırık bir aşkın ve ömür boyu süren hasretin öyküsü.

Müslüman bir bey oğluyla bir Rum kızının tüm engellere rağmen filizlenen sevdası, önüne çıkan ne varsa yakıp yıkacak güçte bir kora dönüşür. Ancak ayrılık kaçınılmazdır.

Lozan Antlaşması'nın öncesinde imzalanan Mübadele Sözleşmesi, bir buçuk milyona yakın insanı yerlerinden yurtlarından ederken, geride parçalanmış hayatlar, boynu bükük aşklar ve nesiller boyu sürecek hasret hikâyeleri bırakacaktır.

Tıpkı Tacettin'le Patricia'nın hikâyesi gibi...
İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 352

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 352

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

Yorumlar 34

TÜM YORUMLARI GÖSTER

Uzun zamandır okuduğum en güzel en etkileyici kitaptı.

20.11.2013

Kitapta, 1920'li yıllarda geçen bir aşkı anlatıyor. Tarihi kısımlar kitaba ayrı bir tat katmış. Kitabın ilk bölümünde ayrıntılar çokça verilirken ikinci ve üçüncü kısımda sanki bir an önce bitsin diye acele edilmiş gibime geldi. Üçüncü bölümse kitabın en aceleye gelen kısmıydı sanırım. Ben daha ne olduğunu anlamadan baba oğul buluşuverdi. Buraya kadar ağır ağır pişen, adım adım ilerleyen olayların böylesine çabuk çözülüvermesiyle bende bir çok soru işareti bırakarak bitiverdi. Sonuç olarak her şeye rağmen okumaya değer buldum. Kalemine sağlık Canan Tan.

20.10.2014

Canan Tan'ı bu romanla tanıdım ve anlatımına hayran kaldım. Duygusal bir kitap okurken çoğu kez ağladım. Gerçek hayattan alınmış olması içimi daha da acıttı. Mutlaka okuyun hem çok akıcı hem de gerçek bir tecrübe.

28.10.2014

Diğer Canan Tan Ürünleri

Piraye

Piraye


Canan Tan 23,00 TL 18,40 TL
İnce Kapak
Piraye

Piraye


Canan Tan 9,90 TL 7,92 TL