Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hayvan Çiftliği

Hayvan Çiftliği

Hayvan Çiftliği

Bir Peri Masalı

8/10 - 130 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen:

Celal Üster

Yayınevi :

Can Yayınları - Çağdaş Dünya Yazarları Dizisi

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9789750719387


İngiliz yazar George Orwell, ülkemizde daha çok Bin Dokuz Yüz Seksen Dört adlı kitabıyla tanınır. Hayvan Çiftliği, onun çağdaş klasikler arasına girmiş bir diğer çok ünlü eseridir. 1940'lardaki "reel sos­yalizm"in eleştirisi olan bu roman, dünya edebiyatında yergi türünün başyapıtlarından biri olarak kabul edilir.

Hayvan Çiftliği'nin başkişileri hayvanlardır. Bir çiftlikte yaşayan hayvanlar, kendilerini sömüren insanlara başkaldırıp çiftliğin yönetimini ele geçirir. Amaçları daha eşitlikçi bir topluluk oluşturmaktır. Aralarında en akıllı olan domuzlar, kısa sürede önder bir takım oluşturur; ama devrimi de yine onlar yolundan saptırır. Ne yazık ki insanlardan daha baskıcı, daha acımasız bir diktatörlük kurulmuştur artık. George Orwell, bu romanında tarihsel bir gerçeği eleştirmektedir. Romandaki önder domuzun, düpedüz Stalin'i simgelediği açıktır. Diğer kahramanlar gerçek kişileri çağrıştırmasalar da, bir diktatörlük ortamında olabilecek kişilerdir.

Altbaşlığı Bir Peri Masalı olan Hayvan Çiftliği, bir masal anlatımıyla yazılmıştır; ama küçükleri eğlendirecek bir peri masalı değil, çarpıcı bir politik taşlamadır.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 160

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 96

Baskı Yılı: 2001


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Sayfa Sayısı : 160

İlk Baskı Yılı : 2001

Dil : Türkçe

Yorumlar 19

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Güzel

Akıcı güzel bir dille gizli mesajlar veriyor

08.02.2017

OLAĞANÜSTÜ BİR KİTAP

Kitap kurdu biri bu kitabı okumadan ölürse hayatını eksik yaşayarak ölmüş YAZIK OLMUŞ DERİM. Hayvanlar domuzlara ve insanlara bakıyordu kimin domuz kimin insan olduğunu pek çıkartamadılar.

08.12.2016

Okunmalı

Bir solukta okuduğum, siyasi hayata eleştiri niteliğinde, insanlar üzerindeki etkilerine değinen farklı bir eser. Kesinlikle okunmalı.

30.10.2016