Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hiç Kimse Sıradan Değildir

Hiç Kimse Sıradan Değildir

(KDV Dahil) 14,60 ₺

SEPETE EKLE

Hiç Kimse Sıradan Değildir

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Markus Zusak
Çevirmen: Selim Yeniçeri
Yayınevi : Martı Yayınları
14,60 ₺
20,00 ₺ -%27
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!


"Neden ben?" diye sordum Tanrı'ya. Bir şey söylemedi.
Güldüm ve yıldızları izledim. Yaşamak güzeldi...
Hiç Kimse Sıradan Değildir.
-Markus Zusak-

"19 yaşındayım, taksi şoförüyüm. Sadece bu işe yarıyorum, bir de arkadaşlarımla kâğıt oynamaya. Başka hiçbir uğraşım, isteğim, hedefim yok. Bir ev arkadaşım var, adı Kapıcı. Kendisi aynı zamanda köpeğim olur ve karşılıklı kahve içmekten büyük keyif alırız. Kısacası sıradanlığın mihenk taşıyım ve bundan şikâyetçi değilim. Ama bir gün posta kutumda bulduğum iskambil kartının, çerçevedeki bu resmi değiştireceğini nereden bilebilirdim ki? "Hiç" oluşum, kimliği belirsiz birini rahatsız etmişe benziyor ve belli ki benimle oyun oynamak istiyor. Neden sorusunun cevabı aslında çok basit: umursamak için.
Peki o halde, oyuna hazırım!"

Dilde sadeliği kullanma yeteneğini başarılı bir şekilde ortaya koyan Markus Zusak, Hiç Kimse Sıradan Değildir adlı eğlenceli olduğu kadar düşündüren romanıyla, herkesin yapabileceklerinin ötesine geçebileceğini en sıradan insanlar üzerinden göstererek zekâsını gözler önüne seriyor.

"Zusak dilde abartıdan uzak duran, sadeliği kullanarak hayal dünyanıza girmeyi ustalıkla başaran bir yazar. Hiç Kimse Sıradan Değildir de bu yeteneğini ortaya koyan iyi bir örnek."
-Time Magazine-

"Yalın ve akıcı bir dille anlatılan, güzel olduğu kadar etkileyici bir roman."
-Kirkus Reviews-

"Olağanüstü bir kitap. Mutlaka okunmalı."
-School Library Journal-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 464

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Martı Yayınları

Yorumlar 36

TÜM YORUMLARI GÖSTER

Okuyup bitirdiğim tek kitap. Şaka yapmıyorum, hayatım boyunca okuyup bitirdiğim tek kitap bu. Şimdi aynı tatta başka bir kitap bulup okumak istiyorum. Yazarına ve çevirmenine sonsuz teşekkürler.

26.03.2014

Bir solukta okuduğum bir kitap. Tavsiye ederim.

08.05.2014

Kitabı polisiye roman havasında okursanız beklentileri karşılamaz. Yazar bütün kitaplarında insanı boşluğa, tarifsiz duygulara sürüklüyor. Kitap okurken sıkılıyorum diyenler için hiç sıkılmadan okuyabilecekleri bir kitap, öneririm.

30.10.2014