Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Piruze - Şam'da Bir Türk Gelin

Piruze - Şam'da Bir Türk Gelin

(KDV Dahil) 14,00 ₺

SEPETE EKLE

Piruze - Şam'da Bir Türk Gelin

8/10 - 15 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Sinan Akyüz
14,00 ₺
20,00 ₺ -%30
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!


"Erkeklere 'Bu evde eksik oları sensin' dediğimizde, adamların yüzleri asılıyor. Biz kadınları, çok film izlemekle suçluyorlar. Keşke evlendikten sonra da ellerimizi tutabilselerdi. Başımızı dizlerinin üzerine yatırıp saçlarımızı okşasalardı. Erkekler evlendikten sonra bunları neden yapmıyorlar? Sahi, bunlar hep filmlerde mi yaşanıyor?"

Derlermiş ki, bazı hayatlar zaman içinde bağlıdır birbirine. Çağlar içinde yankı bulan, eski bir çare ile zincirlidir ötekine.

Yaşadığı acı gerçeklerden kurtulmak için Şamlı bir kocanın elinden Türkiye'ye kaçan genç bir kadının oğullarına kavuşmak için verdiği mücadelenin hüzün dolu hikâyesi, hafızalarınızdan kolay kolay silinmeyeceğe benziyor.

İncir Kuşları, Sevmek Zorunda Değilsin Beni, Yatağımdaki Yabancı gibi çok okunan kitapların yazarı Sinan Akyüz'ün kaleminden genç yaşta Şam'da gelin olan Piruze'nin gerçek yaşamöyküsünü soluk soluğa okuyacaksınız...
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 453

Baskı Yılı: 2015


Cep Boy:

Sayfa Sayısı: 453

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık

Yorumlar 52

TÜM YORUMLARI GÖSTER

Bu kitap için olumlu olan tüm yorumlara katılıyorum. Dün gece bitirdim ve uykusuz olmama rağmen hala Piruze'yi düşünüyorum. Yaşadıkları ve bunların gerçek hayattan alınmış olması beni çok etkiledi. Anlatımın sade olması akıcılığı artırmış. İncir Kuşları'nda da çok beğenmiştim ama Piruze'ye kendimi daha yakın hissettim. Okuyunca pişman olmayacaksınız.

16.01.2014

Arkadaşımın tavsiyesi üzerine okudum. Ve gerçekten ağlayarak kendimi tutamadan okudum.  Asla es geçilmemesi gereken bir kitap..

13.07.2014

Tavsiye ederim, mutlaka kütüphanenizde olsun. Çok akıcı ve dokunaklı.

04.09.2014