Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ustam ve Ben

Ustam ve Ben

(KDV Dahil) 21,00 ₺

SEPETE EKLE

Ustam ve Ben

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Elif Şafak
Yayınevi : Doğan Kitap
21,00 ₺
30,00 ₺ -%30
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!


Öğrenme aşkıyla geçti ömrümüz, aşkı öğrenemesek de…

Tarihimizin en önemli ve çalkantılı dönemlerinden biri olan 16. yüzyılda İstanbul… Hindistan'dan gelen beyaz bir fil ve onun sırlarla dolu bakıcısı: Çota ile Cihan. Filbaz aynı zamanda bir üstadın çırağı. Ustası ise Sinan. Bu toprakların yetiştirdiği en büyük mimar.
Elif Şafak'ın muazzam hayal gücü ve zengin diliyle Osmanlı tarihinin derinliklerine doğru şaşırtıcı bir yolculuğa çıkıyoruz. Karşılıksız bir aşk, iktidar kavgaları, yobazlığın ortasında yeşeren sanat ve beklenmedik bir ihanet…
Bir tarafta bilime ve öğrenmeye inananlar, bir tarafta gelişmeyi durduranlar...
Ustam ve Ben, tarihi kişiliklerin, camilerin, kütüphanelerin, türbelerin, köprülerin resmigeçit yaptığı, rengârenk, canlı, sürprizlerle dolu bir dönem hikâyesi…

Öyle bir hayal dünyası ki içindeki konular ve tartışmalar günümüze dair de çok şey söylüyor. Uzun süre hafızalardan silinmeyecek, çok konuşulacak bir roman.

"İstanbul dediğin unutkanlıklar şehri. Orada her şey suya yazılmış. Ustamın eserleri hariç, onunkiler taşa kazınmış. O taşlardan birine bir sır sakladık. Çok zaman geçti üzerinden, nice alametler birikti ama hâlâ orada olmalı, bıraktığımız noktada. Bilmem bulan çıkar mı? Bulsa bile anlar mı? Ustamdan geriye kalan yüzlerce eserden ve binlerce, binlerce taştan bir tanesi var ki, altında gizli Arzın Merkezi."


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 480

Baskı Yılı: 2013


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 480

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

Yorumlar 47

TÜM YORUMLARI GÖSTER

Baba ve Piç'den sonra okuduğum ikinci Elif Şafak romanı. Keyifle okudum. Bitirdiğim zaman benim de içimi biraz hüzün kapladı diyebilirim.

13.01.2014

Elif Şafak'ı ilk defa okudum. Kitabı akıcı, sürükleyici, araştırmalar yapılmış ve Elif Şafak'ın anlatımı, dili bana çok keyif verdi. Böyle bir yazara sahip olduğumuz için gururluyum. İnşallah diğer kitapları da böyle güzeldir.

21.01.2014

Elif Şafak'ın hemen hemen bütün kitaplarını okudum diyebilirim. O kadar akıcı, o kadar güzel bir üslubu var ki. Çok beğendim yine.

29.01.2014

Diğer Elif Şafak Ürünleri

Sakız Sardunya

Sakız Sardunya


Elif Şafak 14,00 TL 9,80 TL
İnce Kapak
İskender

İskender


Elif Şafak 26,00 TL 18,20 TL
İnce Kapak
Baba ve Piç

Baba ve Piç


Elif Şafak 28,00 TL 19,60 TL
İnce Kapak
Siyah Süt

Siyah Süt


Elif Şafak 25,00 TL 17,50 TL
İnce Kapak
Aşk (Gri Kapak)

Aşk (Gri Kapak)


Elif Şafak 27,00 TL 18,90 TL
İnce Kapak