Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ustam ve Ben

Ustam ve Ben

(KDV Dahil) 22,80 ₺

SEPETE EKLE

Ustam ve Ben

7/10 - 86 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Elif Şafak
Yayınevi : Doğan Kitap
22,80 ₺
30,00 ₺ -%24
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!


Öğrenme aşkıyla geçti ömrümüz, aşkı öğrenemesek de…

Tarihimizin en önemli ve çalkantılı dönemlerinden biri olan 16. yüzyılda İstanbul… Hindistan'dan gelen beyaz bir fil ve onun sırlarla dolu bakıcısı: Çota ile Cihan. Filbaz aynı zamanda bir üstadın çırağı. Ustası ise Sinan. Bu toprakların yetiştirdiği en büyük mimar.

Elif Şafak'ın muazzam hayal gücü ve zengin diliyle Osmanlı tarihinin derinliklerine doğru şaşırtıcı bir yolculuğa çıkıyoruz. Karşılıksız bir aşk, iktidar kavgaları, yobazlığın ortasında yeşeren sanat ve beklenmedik bir ihanet…

Bir tarafta bilime ve öğrenmeye inananlar, bir tarafta gelişmeyi durduranlar... Ustam ve Ben, tarihi kişiliklerin, camilerin, kütüphanelerin, türbelerin, köprülerin resmigeçit yaptığı, rengârenk, canlı, sürprizlerle dolu bir dönem hikâyesi…

Öyle bir hayal dünyası ki içindeki konular ve tartışmalar günümüze dair de çok şey söylüyor. Uzun süre hafızalardan silinmeyecek, çok konuşulacak bir roman.

"İstanbul dediğin unutkanlıklar şehri. Orada her şey suya yazılmış. Ustamın eserleri hariç, onunkiler taşa kazınmış. O taşlardan birine bir sır sakladık. Çok zaman geçti üzerinden, nice alametler birikti ama hâlâ orada olmalı, bıraktığımız noktada. Bilmem bulan çıkar mı? Bulsa bile anlar mı? Ustamdan geriye kalan yüzlerce eserden ve binlerce, binlerce taştan bir tanesi var ki, altında gizli Arzın Merkezi."
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 480

Baskı Yılı: 2013


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 480

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

Yorumlar 47

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Süper

Yazarın Aşk'tan sonra en güzel kitabı bence. Keyifle okuyacağınızdan eminim.

20.01.2014

Okunabilir

Muhakkak ki ELif Şafak'ın romanlarına önyargıyla yaklaşan bir millet olduk son yıllarda. Bu duruma neden olacak bir çok farklı sebep var. Yine de yazarın eserlerinin ortalamanın çok üzerinde olduğunu ve okunması gerektiğini düşünüyorum. Ustam ve Ben benim beğendiğim bir kitap oldu. İntihal olduğu ve yanlış bilgi içerdiği hakkındaki suçlamaları ise yazar daha en başından sonsözde açıklamış.
Merak edenler ve kararsızlık yaşayanlar varsa durmasın okusunlar diyebilirim. Beğeneceksiniz.

29.01.2014

Çok Kötü

Bu kitabı sırf Elif Şafak'a saygıdan okudum. Hiç abartıldığı gibi değil. Çok kitap okuyan kişiler okusun, bir yerde vakit kaybı.

14.03.2014

Diğer Elif Şafak Eserleri

TÜMÜNÜ GÖRÜNTÜLE
Sakız Sardunya

Sakız Sardunya


Elif Şafak
İnce Kapak
14,00 TL 10,64 TL
Aşk (Pembe Kapak)

Aşk (Pembe Kapak)


Elif Şafak
İnce Kapak
27,00 TL 20,52 TL
Siyah Süt

Siyah Süt


Elif Şafak
İnce Kapak
25,00 TL 19,00 TL
Aşk (Gri Kapak)

Aşk (Gri Kapak)


Elif Şafak
İnce Kapak
27,00 TL 20,52 TL
Baba ve Piç

Baba ve Piç


Elif Şafak
İnce Kapak
28,00 TL 21,28 TL