Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ustam ve Ben

Ustam ve Ben

(KDV Dahil) 21,00 ₺

SEPETE EKLE

Ustam ve Ben

7/10 - 86 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Elif Şafak
Yayınevi : Doğan Kitap
21,00 ₺
30,00 ₺ -%30
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!


Öğrenme aşkıyla geçti ömrümüz, aşkı öğrenemesek de…

Tarihimizin en önemli ve çalkantılı dönemlerinden biri olan 16. yüzyılda İstanbul… Hindistan'dan gelen beyaz bir fil ve onun sırlarla dolu bakıcısı: Çota ile Cihan. Filbaz aynı zamanda bir üstadın çırağı. Ustası ise Sinan. Bu toprakların yetiştirdiği en büyük mimar.
Elif Şafak'ın muazzam hayal gücü ve zengin diliyle Osmanlı tarihinin derinliklerine doğru şaşırtıcı bir yolculuğa çıkıyoruz. Karşılıksız bir aşk, iktidar kavgaları, yobazlığın ortasında yeşeren sanat ve beklenmedik bir ihanet…
Bir tarafta bilime ve öğrenmeye inananlar, bir tarafta gelişmeyi durduranlar...
Ustam ve Ben, tarihi kişiliklerin, camilerin, kütüphanelerin, türbelerin, köprülerin resmigeçit yaptığı, rengârenk, canlı, sürprizlerle dolu bir dönem hikâyesi…

Öyle bir hayal dünyası ki içindeki konular ve tartışmalar günümüze dair de çok şey söylüyor. Uzun süre hafızalardan silinmeyecek, çok konuşulacak bir roman.

"İstanbul dediğin unutkanlıklar şehri. Orada her şey suya yazılmış. Ustamın eserleri hariç, onunkiler taşa kazınmış. O taşlardan birine bir sır sakladık. Çok zaman geçti üzerinden, nice alametler birikti ama hâlâ orada olmalı, bıraktığımız noktada. Bilmem bulan çıkar mı? Bulsa bile anlar mı? Ustamdan geriye kalan yüzlerce eserden ve binlerce, binlerce taştan bir tanesi var ki, altında gizli Arzın Merkezi."


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 480

Baskı Yılı: 2013


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 480

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

Yorumlar 47

TÜM YORUMLARI GÖSTER

Elif Şafak'a ait ilk kitabı okudum, kitap çok etkileyici, sürükleyici, okunmanızı tavsiye ederim. Yazarın kalemine sağlık...

30.01.2014

Daha önce Mimar Sinan ile ilgili okuduğum kitaplarda hep zanaatkar ve manevi yönleri anlatılmıştı. Bu kitapta ise insani yönü, merhameti ve sevecenliği vurgulanmış. Ustanın başka bir yönünü ele almış kitap, onun dışında fazla bir olay yok. Her ne kadar Mimar Sinan'ın Mihrimah'a olan aşkını yoksaysa da ustaya olan saygım ve hayranlığım bir kat daha arttı.

24.04.2014

Elif Şafak'ın Aşk romanı kadar sürükleyici olmasada onun kadar güzel. Sırada diğer kitapları var. Elif Şafak'ı yeni keşfettim, bırakmaya da niyetim yok.

06.06.2014

Diğer Elif Şafak Ürünleri

Sakız Sardunya

Sakız Sardunya


Elif Şafak 14,00 TL 9,80 TL
İnce Kapak
Baba ve Piç

Baba ve Piç


Elif Şafak 28,00 TL 19,60 TL
İnce Kapak
İskender

İskender


Elif Şafak 26,00 TL 18,20 TL
İnce Kapak
Aşk (Gri Kapak)

Aşk (Gri Kapak)


Elif Şafak 27,00 TL 18,90 TL
İnce Kapak
Siyah Süt

Siyah Süt


Elif Şafak 25,00 TL 17,50 TL
İnce Kapak