Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Zamanın Kısa Tarihi

Zamanın Kısa Tarihi

Zamanın Kısa Tarihi

7/10 - 100 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Alfa Yayıncılık

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786051067582

Zamanın Kısa Tarihi 1988 yılındaki ilk basımından bu yana geçen yıllar içerisinde bilimsel yazın alanında bir başyapıt konumu kazandı. Kırk dile çevrildi ve dokuz milyonun üzerinde baskı yaparak dev bir uluslararası ün kazandı. Kitap o dönemde evrenin doğası hakkında öğrendiğimiz en son bilgiler göz önüne alınarak yazılmıştı, öte yandan o günden bu güne hem atom-altı dünyanın hem de büyük ölçekte evrenin gözlem teknolojilerinde olağanüstü ilerlemeler yaşandı. Bu yeni gözlemler Profesör Hawking’in kitabın ilk baskısında yaptığı kuramsal öngörülerin çoğunu doğrulayan nitelikteydi. Bu gözlemlere, evrenin başlangıcından 300.000 yıl sonrasını araştıran ve Hawking’in varlığını ileri sürdüğü uzayzaman dokusundaki kırışıklıkları tespit eden Kozmik Ardalan Kâşifi COBE uydusunun son bulguları da dahildir. 

Kaleme aldığı özgün metne kendisinin son araştırmasından ve en son gözlemlerden edindiğimiz yeni bilgileri katma arzusuyla Hawking, kitabının elinizdeki son baskısı için yeni bir önsöz yazmakla kalmadı, aynı zamanda solucan delikleri ve zaman yolculuğuyla ilgili çok etkileyici yepyeni bir bölüm kaleme alarak kitabını güncelledi. 

 

“Canlı ve kışkırtıcı.. Hawking doğal bir öğretmen yeteneğine sahip: kolay anlaşılır yazıyor, mizah katıyor ve günlük yaşamdan örnekler veriyor.”

– The New York Times

“Tekerlekli sandalyede oturmasına karşın Hawking’in zihni uzayın sonsuzluğunda her yere ulaşıyor ve evrenin gizemlerini açıklıyor.”

– Time

“Usta işi.”

– The Wall Street Journal

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 Kapak : Begüm Çiçekçi
Dizi Editörü : Kerem Cankoçak
Yayın Yönetmeni : Mustafa Küpüşoğlu

Medya Cinsi : Ciltsiz

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 255

Ebat : 13,5 x 21

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 36. Basım

Yorumlar 7

TÜM YORUMLARI GÖSTER
İyi ama..!

Konu hakkında bilginiz yoksa kitap sizi baya yorar. Makro kozmos hakkında önce ufak çaplı bir araştırma yapın sonra kitaba başlayın derim.

14.07.2017

Dikkat !

Atom, Atom Altı Parçacıkları, Fizik, Astrofizik, Uzay Zaman, Kara Delik ve İzafiyet Teorisi gibi konularda sıfır bilgiye sahipseniz...Alimde biraz kültürlü olayim, kitap kapağıda oldukça eğlenceli görünüyormuş :) gibi düşüncelerle alıp okumaya kalkmayın (Eğer araştırmacı kimliğiniz de yoksa) kitaba da size de yazık olur.

30.03.2017

Çok güzelllll

Harika, tavsiye ederim

28.01.2017