Karizma

Puanlama Yap
1 Yorum
Yorum ekle
CD
14,90 TL
%20
11,99 TL
(KDV Dahil)
Adet

50 TL ve üzeri alışverişlerde KARGO BEDAVA!

Kitap,Film,Müzik

Ateş Edip Karizma Yapacak!
Musti, Karizmasıyla Geri Döndü!..
Sandal, 12 şarkıdan oluşan albümde beş farklı aranjörle çalıştı. Britney Spears, Jennifer Lopez, Sting ve 50 Centin birçok şarkısının aranjesini yapan Bojan Dugic, Sandalın Ateş Et ve Unut ile Karizma adlı şarkılarının düzenlemelerine imzasını attı.
Baba olarak çıkardığım ilk albüm olan Karizma benim için milat olacak diyen ünlü sanatçının albümü, oğlu Yamanın kahkahalarıyla başlıyor. Emina Sandal ise, bir şarkıda eşine vokal yaptı. Karizmanın kapağı, Türkiyede ilk kez HDR fotoğraf tekniğiyle oluşturulan kartonet olma özelliğine sahip. Mustafa Sandal, “Hiç bu kadar iddialı konuşmamıştım ama Karizmanın 2009 yılının albümü olacağından eminim. Ateş Et ve Unut ise, tıpkı İsyankar gibi Türk pop müziğine yön verecek şarkılar arasına girecek. Albümde hem batıyı yakaladık, hem de Türk ve Arap ezgileriyle insanların ruhlarına dokunduk” dedi. Sandalın Karzimasında, Ayman Bahgat ve Amr Moustafa gibi ünlü Arap müzisyenlerin besteleri de yer alıyor.

Albümün ilk klibi; sözü Mustafa Sandala, müziği Mustafa Sandal ve Bojan Dugice ait olan Ateş Et ve Unut adlı şarkıya çekilecek. Ateş Et ve Unut, farklı alt yapısı ve sıradışı sözleriyle dikkat çekiyor. Bu şarkı, Dugicin Jennifer Lopeze vermekten vazgeçip Mustinin albümüne dahil ettiği şarkının bif melodilerini de içinde bulunduruyor. Lopeze kısmet olmayan diğer şarkı ise Karizma oldu. Albümün ismi son anda değiştirildi! Mustafa Sandal, albümünün isminin baş harflerini A.Y.S. olarak açıklamıştı. Sandal, AYS adında sahte albümlerin çıkması ve sözkonusu albümün internette 380 Bin kişi tarafından download edilmesi üzerine isim değişikliği yapmak zorunda kaldı. Musti, böylelikle Alışkanlık Yapmadığı Sürece ismi yerine Karizmayı kullandı.


Albüm İçeriği
1.Karizma
2.Demo
3.En Büyük Hikaye
4.Ateş Et Ve Unut
5.Sörf
6.Deli Yangın
7.Çocuksun
8.Adı İntikamdı
9.Var Mısın Yok Musun - ft. Elif Kaya
10.Tash
11.Bin Parça
12.Alışkanlık Yapmadığı Sürece

CD :

Disk Sayısı: 1