Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Mihmandar

Mihmandar

(KDV Dahil) 14,44 ₺

SEPETE EKLE

Mihmandar

Bir Eyüp Sultan Romanı

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
14,44 ₺
19,00 ₺ -%24
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!


"Peygamber'in mihmandârı! Bir arzun varsa yapayım. Bir vasiyetin varsa yerine getireyim!"

"Ey Emîr! Sakın Allah'ın dinini bozma, müminler arasına fitne girmesine müsaade etme. Askere adalet ile muamele eyle ve düşman karşısında can kaygusu çekme. Bana gelince, senden ve senin ait olduğun şu dünyadan hiçbir şey istemediğimi bil ve herkese böylece ilan et. Şurada can oynatan cengâverlerden son arzum odur ki Azrail (a.s) bize uğradıktan sonra na'şımı Konstantiniyye surlarına yakın götürsünler. O gün savaş hattı nerede oluşursa, bedenimi o noktaya kadar taşısınlar ve orada, savaşan mücahitlerin arasında beni defneylesinler. Ta ki atlarımızın ayakları bedenimi çiğnemiş olsun, Bizans dokunamasın. Ayrıca, eğer yapabiliyorlarsa, cenazemi kendi atımın arkasında bir sedyeye bağlayıp taşısınlar. Tıpkı Kutlu Nebi'yi getiren Kusvâ'nın Medine'de bizim hanemizi bulduğu gibi o da benim için nereye gideceğini ve nerede duracağını bulacaktır."
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 400

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kapı Yayınları

Yorumlar 25

TÜM YORUMLARI GÖSTER

Anlatmaya başladığı olaydan tutunda hicreti anlatışına ki o kısmı okumak çok keyifliydi, kitabın ilerleyişine ve günümüze bağlarken Fatih zamanından da bilgileri verişine kadar harika bir kitap. Bir değil en az iki kere okunmalı..

24.02.2014

Çok beğendim. Bir nefeste okudum desem yeridir. "Od" kadar etkileyiciydi. Yazarın konularında işlediği kişiler çok yerinde. Sayın İskender Pala böylesine önemli şahsiyetleri daha yakından tanımamıza vesile oluyor...

28.02.2014

İskender Pala'nın okuduğum ilk kitabı ve inşallah bundan sonra da diğer kitaplarını okumak istiyorum. Yazarın anlatımını bilemediğim için önceleri biraz bocaladım. Fakat kesinlikle okunması gereken bir kitap. Ara verdiğim zamanlarda kitabı tekrar okumak için sabırsızlandım.

09.10.2014

Diğer İskender Pala Ürünleri

Od

Od


Utku Lomlu 18,00 TL 13,68 TL
İnce Kapak
Od

Od


Utku Lomlu 9,90 TL 7,52 TL
Şah ve Sultan

Şah ve Sultan


İskender Pala 17,00 TL 12,92 TL
İnce Kapak
Efsane

Efsane


İskender Pala 19,00 TL 14,44 TL
İnce Kapak
Katre-i Matem

Katre-i Matem


Utku Lomlu 15,00 TL 10,50 TL
İnce Kapak