Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Esaret Günlüğü: 1. Dünya Savaşında Türk Esirleri

Esaret Günlüğü: 1. Dünya Savaşında Türk Esirleri

Esaret Günlüğü: 1. Dünya Savaşında Türk Esirleri

Yönetmen: Cem Fakir
Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 8697407732461


"Esaret Günlüğü" belgeseli esir düşen 200.000'den fazla askerimizin, kaderine terk edilmiş insanlarımızın öyküsüdür. Savaşın üzerinden geçen yaklaşık bir asrın ardından hayat bulan belgesel; bir ulusun varoluş sebebi olan, ayakta ve hayatta kalmasını sağlayan insanların dramlarını dile getirdi.
"Esaret Günlüğü/ 1. Dünya Savaşında Türk Esirler" belgesel çalışmasında reel çekimlerin dışında, Imperial War Museum, British Pathe ve Gaumont Pathe'den arşiv görüntüleri yer aldı. İngiltere, Rusya ve Fransa arşivlerinde bulunan daha önce hiç yayınlanmamış görüntülerle bir döneme ışık tutulmaktadır.. Belgesel çalışması kapsamında 16 ülkede, 44 şehirde çekimler yapıldı. NTV ekranında ilgili izlenen "Esaret günlüğü" çekimlerinde 180.000 Kilometreden fazla yol katedildi. Türkiye içerisinde İstanbul, Ankara, Çanakkale, Erzurum ve Sarıkamış'ta; yurt dışındaysa Mısır, Hindistan, Myanmar, Rusya, Azerbaycan, Fransa, İngiltere, Malta, Yunanistan, KKTC , Romanya, İsrail, Suriye, Ukrayna ve Kanada'da esir kamplarının ve esir düşen onbinlerin izini sürdü.


....
Disk Sayısı: 1Çekim Yılı: 2012

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.