e-Kitap
Sık Sorulan Sorular

e-Kitaplar İstediğiniz Her Yerde Sizinle!

e-Kitabınızı ister otobüste seyahat ederken, ister kahve molasında tablet, telefon ve e-okuyucu gibi cihazlardan kolayca okuyabilirsiniz. Okuma tutkunları için vazgeçilmez bir dijital kitap deneyimi!

e-Kitap Nedir ?

e-Kitap; tablet, telefon ve e-okuyucu gibi cihazlardan okuma deneyimi sunan dijital bir kitaptır.

KOBO nedir?

Kobo, e-okuyucu cihazları satan ve e-Kitaplarınızı e-okuyucu, tablet veya telefonlarınızda okuyabileceğiniz platform hizmeti sunan bir e-okuyucu markasıdır.

e-Kitabın avantajları nelerdir?

Dilediğiniz kitabı, baskısını beklemeden dilediğiniz an, dilediğiniz yerde, daha uygun fiyata okuyabilirken, aynı zamanda sürdürülebilir yaşama da katkı sağlayabilirsiniz.

Nasıl e-Kitap satın alabilirim?

Dr.com.tr’de D&R üyeliğinizin olması gerekmektedir. Dr.com.tr’ye D&R üyeliğinizle giriş yaparak, dilediğiniz e-Kitabı seçip sepetinize ekleyebilir ve sepetinizde satın alma seçeneğini tıklayarak, ödeme adımlarını takip edip, satın alabilirsiniz. Üye girişi yapmak için tıklayınız.

e-Kitap nasıl okuyabilirim?

1. Dilediğiniz e-Kitabı seçin ve sepete ekleyin.

2. Sepete gidin ve satın alma adımlarını takip ederek e-Kitabınızı satın alın (Eğer üye girişi yapmadıysanız bu aşamada üye girişi ekranına yönlendirileceksiniz.)

Tablet veya telefonunuzdan e-Kitap okumak isterseniz,
1. Google Play Store veya Appstore’dan “Kobo Books Okuma Uygulaması”nı cihazınıza indirin. Uygulamanın “giriş yap” sayfasının sol alt kısımdaki “oturum açın” butonuna tıklayın. (“Google ile oturum açın” yerine belirtilen seçeneği seçmeniz gerekmektedir.)
2. “Oturum Açın” sayfasına yönlendirildiğinizde, sayfanın altındaki “Şunu kullanarak oturum aç D&R” butonuna tıklayın ve üyelik bilgileriniz ile giriş yapın.
3. Kobo uygulamanız içindeki kitaplarım bölümüne giderek, satın almış olduğunuz e-Kitaplarınızı görüntüleyebilir ve okumak istediğiniz e-Kitabı seçerek okumaya başlayabilirsiniz.
Kobo e-okuyucunuzdan e-Kitap okumak isterseniz,
1. Kobo e-okuyucu cihazınızı wifi’ye bağladıktan sonra, “Oturum Açın” sayfasına yönlendirildiğinizde, sayfanın altındaki “Şunu kullanarak oturum aç D&R” butonuna tıklayın ve üyelik bilgileriniz ile giriş yapın.
2. Açılan anasayfa ekranından, satın almış olduğunuz e-Kitaplarınızı görüntüleyebilir ve okumak istediğiniz e-Kitabı seçerek okumaya başlayabilirsiniz.
Web’de e-Kitap okumak istiyorsanız,
1. Kobo.com üzerinden D&R hesabınız ile giriş yaparak sitenin ana sayfasında, sağ üstte yer alan “hesabım” butonunun altındaki “e-Kitaplarım” seçeneğine tıklayarak kütüphanenize ulaşabilir, satın almış olduğunuz e-Kitaplarınızı görüntüleyebilir ve “şimdi oku” butonuna tıklayarak e-Kitaplarınızı okumaya başlayabilirsiniz.

e-Kitabı iade edebilir miyim?

e-Kitap iadesi olmayan bir dijital üründür. Ancak ürünün ayıplı olması halinde (içerik problemleri, teknik sorunlar vb) cayma hakkı kullanılabilir.

Satın aldığım e-Kitapları neden göremiyorum?

Satın aldığınız kitapları, kitaplığınızda görüntüleyememeniz durumunda, eğer D&R ve Kobo hesabınıza aynı e-posta adresi ile giriş yapıyorsanız, bu iki hesabınızı birleştirmeniz gerekir. Öncelikle Kobo hesabınızdan oturum açmalısınız. Kobo hesabınız açıksa aşağıdaki adımları izleyerek hesapları birleştirebilirsiniz.

1. Kobo.com’a giriş yapın.

2. Oturum’u açın.

3. “Hesabım” butonunun üstüne gelerek “Hesap Ayarları” butonuna tıklayın.

4. Sayfanın altındaki “Oturum Açma Seçenekleri” alanında, D&R hesabını bulun ve bu hesaba bağlan seçeneğine tıklayın.

5. Ortak hesap oturum açma bilgilerinizi girmek için ekrandaki talimatları izleyin.

6. Bir kez hesap birleştirdikten sonra “D&R ile oturum aç” seçeneği ile Kobo.com’a giriş yapabilirsiniz.

e-Kitabı satın aldıktan ne kadar süre sonra okuyabilirim?

e-Kitabın dijital bir ürün olması sebebiyle kargo beklemeden, kitabınızı satın alır almaz tablet, telefon ve e-okuyucunuzdan anında okuyabilirsiniz.

Kobo e-okuyucum olmadan da e-Kitap okuyabilir miyim?

e-Kitap okumak için e-okuyucunuzun olması zorunluluğu yoktur. Tablet ya da telefonunuza indirmiş olduğunuz Kobo e-okuyucu uygulamasından da e-Kitap okuyabilirsiniz.

e-Kitap Hediye Kartı nedir?

Sevdiklerinize ve kendinize hediye edebileceğiniz sadece e-Kitap satın alınmasını sağlayan belirli bakiyeler yüklenmiş sanal kartlardır.

e-Kitap Hediye Kartı nasıl satın alabilirim?

https://www.dr.com.tr/hediyekarti linkinden sağ tarafta yer alan “e-Kitap Hediye Kartı Seç” ikonuna tıklayarak, farklı baremlerdeki hediye kartlarını satın alabilirsiniz. Satın alma sırasında sorulan Gönderilecek Kişi ve Gönderilecek Kişinin e-Posta Adresi’nin doğru girmenizi rica ederiz. e-Kitap Hediye Kartı iadesi olmayan dijital bir üründür.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.