Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Filler ve Çimen - Elephants And Grass

Filler ve Çimen - Elephants And Grass

Filler ve Çimen - Elephants And Grass

10/10 - 1 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yönetmen: Derviş Zaim
Standart Teslimat
02 - 05 Kasım
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 8694977600749


Bu yıl 37.'si düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi Yönetmen, Kadın Oyucu, Yardımcı Erkek Oyuncu, Sanat Yönetmeni, Kurgu ve Jüri Özel Ödülünü alan Filler ve Çimen, yönetmen Derviş Zaim'in son fimi.
Para için kim neyi, nereye kadar göze alıyor? Maratoncu kız, otel sahibi, tetikçi ile uyuşturucu baronun yolları nerede kesişiyor? Masum bir aşk sizi koruyabilir mi? Hayecan ve gerilim! Filler VE Çimen sizi teslim alacak!
Uluslararası bir maratoncu olan Havva (Sanem Çelik), silgi fabrikasında çalışmaktadır. Kardeşi İldem, doğudaki askerliği sırasında mayına basıp sakat kalmıştır ve acil tıbbi yardıma ihtiyacı vardır. Havva'nın amacı Avrasya maratonunu kazanmak ve verilen para ödülünü kardeşinin tedavisinde kullanmaktır. Antremanları sırasında tek destek, lüks bir otelden, yiyecek yardımı biçiminde yapılmaktadır. Ancak otel, mafya tarafından ucuza satın alınmak istenir. Otel sahibi Ali (Taner Barlas) oteli almak isteyen ünlü uyuşturucu baronu Sabit'e (Haluk Bilginer) direnişinin bedelini canıyla öder. Bu arada Sabit uyuşturucudan kazandığı paranın bir kısmını sus payı olarak, bakan Aziz Bebek'e (Bülent Kayabaş) dolaylı yoldan yollamaktadır. Ancak parayı bakana vermesi gereken tetikçi Camoka (Ali Sürmeli), kendi krallığını kurmak amacıyla paraya el koyunca işler karışır. Havva, özel tim, tetikçiler, uyuşturucu, kara para, kirli politikacılar ve istihbarat teşkilatları arasına sıkışmış, var gücüyle Avrasya maratonuna hazırlanmaktadır. Bitiş çizgisi ise çok uzaktadır.
Film ismini "Filler tepişirken çimenler ezilir" sözünden alıyor.


VCD:

Disk Sayısı: 2

Dil Seçenekleri
Türkçe(Orijinal)

DVD:

Disk Sayısı: 1

Dil Seçenekleri
Türkçe(Orijinal)
İngilizce(Altyazı)


Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.