Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Luis Bunuel Kolleksiyonu

Luis Bunuel Kolleksiyonu

Luis Bunuel Kolleksiyonu

Gündüz Güzeli / Arzunun Şu Karanlık Nesnesi / Burjuvazinin Gizli Çekiciliği /

Yönetmen: Luis Bunuel
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 8697492767072


# Arzunun Şu Karanlık Nesnesi
# Burjuvazinin Gizli Çekiciliği
# Gündüz Güzeli

"Bunuel, dünyanın en iyi yönetmenidir."
- Alfred Hitchcock

Sinema sanatının parlak dehası Luis Buñuel, olgunluk döneminin en önemli üç filmiyle karşınızda. Gerçeküstücü akımın bu büyük ustası, erotizm, fanteziler ve rüyaları daha önce hiçbir yönetmenin ele almaya cesaret edemediği derecede kışkırtıcı ve mizahi bir tarzla işlerken, eleştiri oklarını toplumun her kesimine yöneltmekten de kaçınmıyor. Her sinemasever için hazine değerinde bir DVD seti.

Gündüz Güzeli, 1967

Gündüzleri zevk için genelevde çalışıp akşamları ruhsuz bir ev kadını kimliğine bürünen Séverine'in (Catherine Deneuve), belalı müşterisi Marcel'le (Pierre Clémenti) gereğinden fazla yakınlaşması, genç kadın kocasının hayatını hiç beklemedikleri bir yöne doğru sürükleyecektir.

Luis Buñuel'in dünya çapında ses getiren başyapıtı Gündüz Güzeli, ilk günkü büyüleyiciliğinden hiçbir şey kaybetmeyen erotik bir öykü. Sinema tarihinde kadının fantezilerinden bahseden ilk film olma özelliğini de taşıyan Gündüz Güzeli'nin yarattığı şok dalgasına kapılmaya hazır olun.

Özel Seçenekler

# "Filmin Öyküsü" (30 dk, altyazılı)
# Film Fragmanı

Arzunun Şu Karanlık Nesnesi , 1977

Karısının ölümünden beri cinselliği tatmayan varlıklı ve entelektüel Mathieu, evine hizmetçi olarak aldığı ateşli İspanyol güzeli Conchita'yı tutkuyla arzulamaktadır. Sırlarla dolu Conchita ise kendisiyle yatmayı takıntı haline getiren Mathieu'yü çeşitli numaralarla oyalar. Buñuel'in gerçeküstücü kökenlerinden çarpıcı izler taşıyan bu film, aynı zamanda ahlaki çöküş ve politik yozlaşma içindeki bir topluma yöneltilmiş keyifli bir taşlama. Başroldeki tek karakter için iki kadın oyuncu kullanan Buñuel (biri ateşli ve bayağı Conchita, diğeri mesafeli ve sofistike Conchita), sinema dilinde bir yeniliğe de imza atıyor.

Özel Seçenekler

# "Jean-Claude Carriere Röportajı" (20 dk, altyazılı)
# Film Fragmanı

Burjuvazinin Gizli Çekiciliği, 1972

Oscar® ödüllü Burjuvazinin Gizli Çekiciliği, sosyeteden altı kişinin yemek yeme planlarının aksilikler yüzünden sürekli suya düşmesi gibi son derece basit bir konudan yola çıkarak sadece komedinin değil, gerçeküstücü akımın da en güzel ve eğlenceli örneklerinden birini sergiliyor. Terörist eylemler, cinsel kaçamaklar ve tutuklanmalar arasında sürekli aksayan yemek, sinema tarihinin en çarpıcı rüya sahnelerinden birine de malzeme oluyor.

Özel Seçenekler

# "Gölgeler Arasında Yürüyüş" (28 dk, altyazılı)
# Film FragmanıDisk Sayısı: 3Çekim Yılı: 2007

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız