Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Obyknovennyy Fashizm - Siradan Fasizm

Obyknovennyy Fashizm - Siradan Fasizm

Obyknovennyy Fashizm - Siradan Fasizm

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786053862000


İkinci kuşak Sovyet sinemacılarından biri Mikhail Romm. Hemen tümü arşivlerden derlenmiş, Aralarında Hitler'in özel film arşivi, SS subaylarının çektiği özel filmler, Sovyetler'in ve diğer kimi ülkelerin devlet arşivleri gibi kaynaklar da bulunan materyali kurgulayarak oluşturduğu anıtsal 'Sıradan Faşizm ' filmiyle, Almanya'da Nazizm'in 1930'larda başlayan yükselişini ve savaş sonu ile birlikte gelen çöküşünü anlatıyor.
Bunun yanı sıra, aynı zamanda 'faşizm'in içinde oluştuğu koşulları, sıradan, küçük, önemsiz bulunan olaycıklarla , tehlikeli hoşgörülerle, gündelik boş verişlerle, yerine getirilemeyen görevler ve kaçınılan sorumluluklarla nasıl palazlandığını da gösteriyor.
Bir taraftan 'eğlenceye boğulmuş' ve çökmekte olan 'soyluları ve zenginleriyle' diğer taraftansa Hitler ve Musolini'nin şahsında cisimleşen pespaye bir hakimiyet tutkusuyla çok başarılı bir üslupla dalga geçerken , diğer taraftan bu kepazeliğin ağır bedellerini de seyircinin önüne koyuyor.

Renk : Siyah Beyaz
İlk Politik Belgesel BaşyapıtıDisk Sayısı: 1

Dil Seçenekleri
Rusça(Orijinal)
Türkçe(Altyazı)

Süresi (dk): 138
Çekim Yılı: 1965

;

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız