Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Blue Orange Kim Yaptı? (Who Did It?)
Blue Orange Kim Yaptı? (Who Did It?)

Blue Orange Kim Yaptı? (Who Did It?)

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Marka : Blue Orange
Standart Teslimat
07 Mayıs - 12 Mayıs
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 3770000904994

Blue Orange Kim Yaptı? (Who Did It?) Ürün Açıklaması

Salonun ortası pisletilmiş. Ya sizin ya da diğer oyunculardan birinin evcil hayvanı yapmış olmalı. Fakat kimin hangi evcil hayvanı?

"Salonun ortasına benim papağanım yapmadı, sanırım bir tavşan yaptı!” Sevimli minik bir tavşanın gururlu sahibi olarak, hızlıca bu eyleme bir açıklık getirmeye ihtiyacınız var ve başka bir oyuncunun evcil hayvanına suç atmalısınız.

 

Hafızanıza ve hızınıza güvenin yoksa masumiyeti kanıtlanmış bir hayvanı suçlayarak ortadaki pisliği temizlemek zorunda kalabilirsiniz.

Tüm kartlarınızdan kurtularak size ait 6 evcil hayvanın masumiyetini kanıtlayın. Suçlanan hayvanın ismini duyar duymaz, hızlıca doğru kartı bulup, ortaya ilk koyan oyuncu olun ve sonra suçu başka bir hayvana atın. Suçlu hayvanın sahibi olmaktan kaçınmak için, hızlı olun ve hangi hayvanların masum olduğunu hatırlayın. Her turda, suçlu hayvanın sahibi bir ceza kartı alır. Oyunun sonunda en az ceza kartı olan oyunu kazanır.

 

Blue Orange Games Who did it? Kim Yaptı Nasıl Oynanır?

Her oyuncu bir renk seçer ve bu renkteki 6 hayvan kartını eline alır.

Her bir turda suçluyu takip etmek için kullanılacak ceza kartları ise başka bir tarafa konulur.

En küçük oyuncu seçtiği bir hayvanı örneğin kaplumbağa kartını seçer ve masanın ortasına koyar. "Benim kaplumbağam yapmadı, sanırım bir hamster yaptı” der.

Diğer oyunculardan hamster kartını ilk ortadaki kaplumbağa kartının üstüne koyan, hamster kartının masumiyetini kanıtlamış olur ve örneğin "Benim hamsterım yapmadı, sanırım bir balık yaptı” diyerek balık kartına suçlar.

Bu sefer diğer oyunculardan balık kartını ortaya ilk koyan olan kendi balık kartının masumiyetinin kanıtlamaya çalışır.

NOT : Yeni bir hayvana suç atan oyuncu bu turda ortaya kart atamaz.

 

Eğer bir oyuncu son kartını koyar ve başarılı bir şekilde başka bir hayvana suç atar ise bu oyuncu kendi hayvanlarının suçunu kanıtlamış olur ve oyun bu oyuncu olmadan devam eder.

Bir oyuncu başka bir hayvana suç atamazsa suç bu hayvanın üzerinde kalır. Bu iki şekilde gerçekleşir :

Eğer bir oyuncu suçu başkasına atmaya çalışırken diğer oyuncuların elinde bu hayvan kalmadıya suçlanacak hayvan kalmamıştır demektir. Bu durumda ortaya konan son hayvan suçlu olur ve suçlu hayvanın sahibine ceza kartı verilir.

Yalnızca bir oyuncunun elinde bir ve/ya daha fazla kart kaldıysa bu oyuncunun suçlayacak başka hayvan kalmadığı için suçlu hayvanın sahibi olur ve bu oyuncuya ceza kartı verilir.

Bir oyuncu 3 ceza kartı alır ise oyun sona erer. En az ceza kartı olan oyuncu oyunu kazanır. Eşitlik olması durumda bu oyuncular ortak oyunu kazanmış olurlar.

Oyun boyunca diğer oyuncularını kartlarını dikkatle takip etmeli ve hangi hayvanların ortaya konulduğunu yani suçsuzluğunun kanıtlandığını takip etmeliyiz.

 

İçindekiler: 6 renkte 6 hayvan toplam 36 oyun kartı, 13 ceza kartı

Oyuncu sayısı: 3-6 oyuncu

 

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.