Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


19. Yüzyılda Kürdistan Üzerine Mücadeleler

19. Yüzyılda Kürdistan Üzerine Mücadeleler

19. Yüzyılda Kürdistan Üzerine Mücadeleler

Yazar: Halfin
Yayınevi :

Komal

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789757102236


Kürtler, çeşitli olanaksızlıklarına rağmen kendilerini öz vatanlarında ezen bu iki büyük sömürgeci devlet ile ölüm kalım savaşlarına girdiler. Zaman zaman büyük zaferler kazandılar. Anacak, gerek iki düşman arasında sıkışmış durumda olmaları, gerekse yabancı devletlerin çevirdiği entrikalar, zaman zaman da kendi çıkarlarına çalışan aşiret reislerinin ihanetleri sonucunda amaçlarına ulaşıp bağımsızlıklarına kavuşamadılar.

Anca en doğal hakları olan bağımsızlıklarını kazanmak ve asırlardır başkalarının gasbettiği haklarına sahip olmak için mücadele eden Kürtler, sadece üzerinde yaşadıkları ve asırlar boyunca kanlarını akıttıkları ülkelerinin hiç olmazsa bir kısmının zenginliklerinden artık kendilerinin yararlanmaları azmi ile yaşamaktadırlar. Ve bunu mutlaka gerçekleştireceklerdir.

Kürtlerin ulusal mücadeleleri güçlüdür ve yok edilemeyecektir.
(Arka Kapak)Sayfa Sayısı: 144

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Komal

İlk Baskı Yılı : 2008

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız