Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


AB'nin Yönetsel Kapasitesi ve Belirsiz Müzakere Başlığı Dış Güvenlik ve Savunma Politikası

AB'nin Yönetsel Kapasitesi ve Belirsiz Müzakere Başlığı Dış Güvenlik ve...

AB'nin Yönetsel Kapasitesi ve Belirsiz Müzakere Başlığı Dış Güvenlik ve Savunma Politikası

Yayınevi :

Toplumsal Dönüşüm Yayınları - Yayınevi Genel Dizisi

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786058553941


AB'nin; ODGP ve AGSP kapsamında olmak üzere, AB bütünleşme modellerinin de öngördüğü gibi daha esnek siyasi-askerî modeller vasıtasıyla, kriz yönetimi görevlerini icra etmeye odaklanması temel argüman olarak incelenmektedir.

Bu kapsamda çalışmanın amacına yönelik olarak anahtar sorular şu şekilde tespit edilmiştir : AB, AGSP askerî harekâtları için yeterli yönetsel ve/veya örgütsel işlevlere sahip midir? 31'inci müzakere başlığı olan Dış, Güvenlik ve Savunma Politikası genel çerçevesinde, AB'nin Türkiye'ye bakışı nedir ve bu kapsamda Türkiye'nin karşılaşacağı muhtemel sorunlar ve çözüm önerileri neler olabilir?

Bu kitapta, yukarıda bahsedilen anahtar sorulara ilişkin bulgular ve bulgulardan hareketle, Türkiye'nin AB üyelik süreci kapsamındaki muhtemel seçenekler ortaya konmaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 192

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Toplumsal Dönüşüm Yayınları

Sayfa Sayısı : 192

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız