Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Akdeniz Hilalindir

Akdeniz Hilalindir

Akdeniz Hilalindir

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789757594215


"İnadına böyle acı baharı severim. Açılan, saçılan, bayılan sıcak Mayıs baharını değil, titreyen, titreten genç baharı. Çiçekler açılmak üzere olacak, dallar yeşillenmek üzere... yazla kışın çekişmesi, hırçın bahar..." Böyle dile getirir Osman Yüksel Serdengeçti, kendi sanat ve hayat anlayışını.
Serdengeçti, kendi sanat ve hayat anlayışını. Hasretini duyduğu günlerin ateşiyle yanar. Ruhu genişlik arar, ufuk arar. Kabına sığmaz. Şiirleri taşkın zekasının örnekleriyle doludur. Bazıları lirik ve nostaljiktir, bazılarıysa yanardağ gibi lav saçar. Kabına sığmayan, sonsuzluk arzusuyla dolu düşüncelerini yansıtır. Tatmin olmayan, sonsuzluk arzusuyla dolu düşüncelerini yansıtır. Tatmin olmayan bir ruh haleti içindedir. Şiirlerde cesur, atak ve kural tanımayan bir anlayışın, bir karakterin izleri görülür.
Kendisini üç kıt'a, yedi iklime hükmeden bir imparatorluğun varisi olarak görür. Ardından yaşlar döker, ağıtlar yakar. Okuyucuyu şiirlerle başbaşa bırakıyoruz.
(Arka Kapak)Sayfa Sayısı: 192

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Türk Edebiyat Vakfı Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2008

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.