Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Alesta-İdare Hukuku-Konu Anlatımlı ve Çözümlü Soru Bankası

Alesta-İdare Hukuku-Konu Anlatımlı ve Çözümlü Soru Bankası

Alesta-İdare Hukuku-Konu Anlatımlı ve Çözümlü Soru Bankası

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Astana Yayınları

Standart Teslimat
22 - 24 Ekim
* 75 TL üzeri bedava!
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9786058365780

Adli ve İdari Hakimlik Sınavları için Alesta İdari Hukuku Konu Anlatımlı ve Çözümlü Soru Bankası - Yaşar Mirzaoğlu Kitabımızın 2018 Ocak ayı baskısından hemen sonra 2019 yılında yürürlüğe girmesi beklenen anayasal değişiklikler, siyasi nedenlerle önce alınmış ve 2018 yılı Temmuz Ağustos aylarında idare hukukunda yoğun değişiklikler yaşanmıştır.

İdare Hukuku alanındaki değişiklikler sadece KHK’lar ile sınırlı kalmamış, asıl değişiklikler Cumhurbaşkanlığı kararnameleri ile gerçekleştirilmiştir. 9 Eylül 2018 tarihine kadar olan bu değişiklikler doğrultusunda Alesta İdare Hukuku Kitabı tamamen güncellenmiştir.

2 Eylül 2018 tarihinde yapılan Kaymakamlık Sınavı yeni mevzuatın merkezi sınavlara nasıl yansıyacağı konusunda bize bazı ipuçları vermiştir. Bu doğrultuda çalışmamızda idari teşkilat iki ayrı bölüme ayrılarak kitabın bölüm sayısı yediye çıkarılmış; Cumhurbaşkanlığı kararnameleri ile gelen kurumlara ikinci bölümün sonunda
ayrıca yer verilmiştir.

Yaşanan bu değişikliklerden idari yargılama usulü de nasibini almış olsa da, bu değişiklikler Alesta İdari Yargılama Usulü Kitabımızın yeniden basımını gerektirecek kadar yoğun olmamıştır. Alesta İdari Yargılama Usulü Kitabımızdaki değişiklikleri, yayınladığımız bu kitabın en sonuna ü. (3) sayfa olarak ekleyerek o kitabımızın da güncellenmesine katkı sağlamış bulunuyoruz.

Hep vurguladığımız gibi, kitaplarımız, öğrenci dostu bir anlayış içerisinde, "ağyarını mani, etrafını cami” yani "olması gereken her şey içinde var, olmaması gereken hiçbir şey içinde yok” anlayışı ve hedefi ile yazılmakta; mümkün olduğunca akıcı ve sade bir dil kullanılmaya özen gösterilmektedir.

Bölüm sonlarında yer alan açıklamalı soruların zorluk dereceleri yüksek olsa da çözümlerde kısa bir konu tekrarı yapılarak bilgilerin somutlaştırılması hedeflendiğinden tamamının çözülmesi ve yanlış cevaplandırıldığı takdirde çözümlerinin okunması önemle tavsiye edilir.

Kitaba ilişkin öneri, eleştiri ya da takdirinizi yasarmirzaoglu@gmail.com mail adresine veya aynı isimde instagram hesabına direkt mesaj olarak bildirebilirsiniz.

İdare hukukunu sevdirerek öğretebilmek temennisiyle...

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 264

Ebat : 16 x 24

İlk Baskı Yılı : 2018

Baskı Sayısı : 2. Basım

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız